Ds. Vink sprak naar aanleiding van Korinthe 15 14; "En indien Christus niet is opgewekt, dan is immers onze prediking zonder inhoud, en zonder inhoud is ook uw geloof"Zijne Eerwaarde wees er op, dat het fundament van ons geloof ligt in de zekerheid van de opstanding van Christus. Hierna richtte Ds. Vink zich achtereenvolgens tot de kerkenraad, Ds. Germans, Kerkvoogden, de jeugdorganisaties, organisten, koster, ring collega's; Ds. Klein-Wassink; burgemeester Loggers en hen die vanuit Bolsward waren gekomen. Het deed spreker goed de laatsten bij deze gelegenheid te zien. Tenslotte richtte Zeer Eerwaarde zich tot de gemeente van Wieringermeer. Met alle kracht wenste hij zich te wijden aan zijn taak, zulks in de geest van kerkopbouw. Allereerst werd Ds. Vink toegesproken door Ds. Klein-Wassink. Spreker verheugde zich zeer over het feit dat in de vacature in deze gemeente was voorzien. Gaarne wenste hij zowel voorganger als gemeente de leiding van Gods Geest toe. Ds. Germans sprak namens het classicaal bestuur en de ring. Als collega en als vriend riep hij Ds. Vink een hartelijk welkom toe. Vervolgens kwam burgemeester Loggers aan het woord. Van harte zegde hij zich te verheugen over de komst van de nieuwe voorganger. Hij wees op het vele werk dat gedaan moet worden, speciaal wat betreft de wederopbouw van de kerken. Namens de gemeente Bolsward werd gesproken door de heer Teunissen, ouderling van de gemeente. Met grote waardering sprak hij over Ds. Vink, die gedurende 18 jaar de gemeente Bolsward met onverdroten trouwe liefde had gediend. Spreker feliciteerde de gemeente Wieringermeer van harte met haar nieuwe voorganger. Ouderling Woldering, die namens de kerkenraad van de Wieringermeer sprak, memoreerde verschillende feiten welke aan het beroepingswerk van Ds. Vink vooraf gingen. Het verheugde hem de leraar en herder te mogen begroeten. Zaterdag 12 oktober 1946 Dank voor verleende hulp. Aan een tweetal ingezetenen van de Wieringermeer werd een officieel certificaat uitgereikt voor tijdens de bezetting aan geallieerde piloten verleende hulp. Als bijzonderheid vermelden wij hierbij, dat deze uitreiking plaats vond op aanwijzing van de betrokken piloten. De personen in kwestie hadden tot dusverre zelf geen ruchtbaarheid gegeven aan de door hen in oorlogstijd verrichtte diensten. Het is dan ook op hun verzoek, dat wij de namen van beide personen niet vermelden. Woensdag 30 oktober 1946 Een voorlopig nood-café in Wieringerwerf. Wieringermeer heeft, in tegenstelling met beide andere dorpen, nooit de luxe van een hotel of iets dergelijks gekend. De Amstel-brouwerij zal daarin verandering brengen. Aanvankelijk zal een nood-café restaurant worden gebouwd met een oppervlakte van 8 x 12 meter maar voor de toekomst zijn grote plannen ontworpen. De exploitatie komt in goede handen n.1. van een voor de Wieringermeer goede bekende, de heer Herman N. Neep, voorheen kelner van hotel Smit te Middenmeer. Wij wensen de nieuwe exploitant veel succes met zijn nieuwe onderneming. Zaterdag 2 november 1946 Naar wij vernemen worden momenteel pogingen in het werk gesteld, om te komen tot heroprichting van de Wieringermeer-fanfare. Het bestuur is weer voor het grootste gedeelte in de polder woonachtig en aangezien ook de beurszaal weer spoedig in gebruik genomen kan worden, beschikt men thans ook weer over een repetitielokaal. Wij juichen dit initiatief natuurlijk zeer toe en wensen dat onze populaire fanfare bij feestelijke gelegenheden weer aanwezig is. Tot dirigent zal vermoedelijk weer de heer Glabbeek van den Oever worden aangezocht. Tevens is het bestuur van de fanfare voornemens een toneelclub op te richten. Deze toneelclub zal dan in de toekomst los komen te staan van de fanfare, maar zal zeer zeker aan de uitvoeringen van de fanfare medewerken. Het bestuur heeft plannen, alleen moet er wat animo komen onder de Wieringermeerders, zodat men dan gezamenlijk kan trachten de huidige inwoners na gedane arbeid, wat geestelijke en culturele ontspanning te brengen. Wij denken bijv. aan het geven van muziek en toneelavonden voor de bewoners van de kampen. pag231

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 7