Dank werd voorts gebracht aan de kerkenraad van Middenmeer voor de goede omgang. Er is veel stuk geslagen, geen eigen kerkgebouw meer zodat er een heimwee ontstaat voor een eigen bedehuis. Er zal voor u, kerkenraad naast deze moeilijkheid een zware taak aanbreken. Spreker bracht voorts dank aan de gemeente voor de goede omgang ook tijdens de hulp in kwade dagen, wekte voorts de jeugd op tot voortbouwen en besluit met koster Veldhoen dank te brengen voor betoonde tegemoetkomendheid Toespreken volgden hierop door burgemeester Loggers welke Ds. Schaafsma vruchtdragende arbeid toe wenste. Ds. G. Morsink sprak namens Classis Enkhuizen, Ds. de Bruijne namens de kerk van Opperdoes, Ds. L.J. de Goede noemde ook dit afscheid door het vele gemeenschappelijk werk, zeer moeilijk. Ouderling H. Smid sprak namens de kerkenraad en gemeente Middenmeer en memoreerde daarbij de blijdschap voor ruim 5 jaren bij de intrede en de huidige weemoed bij het afscheid. Nadat Ds. Schaaisma de rij van sprekers dank had gebracht was hiermede deze plechtigheid afgelopen. Van de gelegenheid om van de geliefde herder met een handdruk afscheid te nemen werd door zeer velen gebruik gemaakt. Zaterdag 5 oktober 1946 Boerderijnamen in de Wieringermeer. Toen enkele dagen na de geboorte van prinses Beatrix een pachter aan de Rentmeester van de Wieringermeer verzocht zijn boerderij Beatrixhoeve te mogen noemen, bleek hem dat reeds voordat de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin had plaats gevonden, een collega-pachter toestemming gevraagd en verkregen had, om zijn boerderij de naam van het toekomstig lid van het Oranjehuis te mogen geven. Sinds 1938 kennen wij derhalve aan de Oudelanderweg een Beatrixhoeve, pachter Blijdorp. Nadien zijn er nog bijgekomen een Irenehoeve aan de Alkmaarscheweg, een Julianahoeve aan de Nieuwalmersdorperweg, pachter Scholtens en niet ver daarvan verwijderd een Prins Bernhardhoeve, pachter Meijer. In 1939 verscheen de naam Koningin Wilhelminahoeve op de boerderij van de heer de Jonge aan het Wagendwarspad, terwijl reeds in de eerste jaren van de polder de bekende witte boerderij nabij Slootdorp de naam Koningin Emmahoeve kreeg. Ongetwijfeld valt aan de pachter van de Schervenweg, die reeds in 1943 dus tijdens de Duitsche bezetting daartoe een verzoek indiende, de eer te beurt zijn boerderij de naam Prinses Margriethoeve te geven. Inwilliging van dit verzoek was in die tijd voor de toen geldende bepalingen niet mogelijk en voor de betrokken pachter waarschijnlijker ook te gevaarlijk. Na de bevrijding heeft T. Mulder dan ook de daartoe benodigde toestemming verkregen. Het is ons niet bekend of reeds een pachter op het idee kwam zijn boerderij straks te sieren met de naam van het prinsje of prinsesje, dat over enige tijd intrede in het prinselijk gezin zal doen. Woensdag 9 oktober 1946 Bevestiging en intrede van Ds. J. Vink. Zondag 6 oktober j.1. was het een heuglijke dag voor de Nederlandse Hervormde Gemeente van de Wieringermeer. Haar nieuwe herder en leraar Ds. Vink werd in de ochtenddienst te Middenmeer in het ambt bevestigd. Deze dienst werd geleid door Ds. Germans, die tot tekst der prediking had gekozen de woorden van psalm 61 vers 3 "Leid mij op een rotssteen; die mij te hoog zou zijn". De voorganger legde er vooral de nadruk op, dat god ons door het geloof nieuwe mogelijkheden opent; ons in de ruimte plaatst ver boven alle klein menselijk gedoe. Na de predikatie had de bevestiging plaats. In de middagdienst deed Ds. Vink zijn intrede. In grote getale waren de gemeenteleden van nabij en van verre gekomen om deze plechtigheid bij te wonen. Ook uit de vorige gemeente van Ds. Vink, Bolsward en Wommels, was een aantal gemeenteleden over gekomen. pag230

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 6