Het is niet alleen de trots het fraaie gebouw weer te mogen betreden. Er is iets anders, iets eigen vertrouwelijks. Zij, die bij gemis aan een behoorlijk vervoermiddel niet naar Winkel konden, zijn er nu wel en nog meer zijn er. Spontaan begroet men elkaar, haalt men nog weer oude herinneringen op, ziet dan plotseling een ander en het begint opnieuw De talrijke bloemstukken, de officiële kleding, de glaasjes cognac, bewijzen, dat deze eerste dag in eigen home een aparte sfeer draagt. Terwijl het beursleven dan aan de gang is, neemt Loggers, daarin bijgestaan door mevrouw Dijkema, het grote gezelschap damesgasten, waaronder zich ook mevrouw wed. de Graaf en mevrouw wed. Koolhaas bevonden, voor haar rekening. Vergezeld van de persvertegenwoordigers maakt het gezelschap in een tweetal touringcars een tocht door de polder. Vooral voor diegenen onder de leden van het gezelschap, die de polder sedert geruime tijd niet zagen, was deze tocht in zekere zin een verkennings-expeditie. Over het algemeen was de indruk naast die van grote vernieling er een van actie en opbouw. Te Den Oever werd het gezelschap nog onthaald op koffie met gebak, hetgeen omstreeks het middaguur een welkome verversing was. De liefde tot het hart. De kleine zaal van hotel Smit was des middags keurig ingericht met fraai gedekte dissen, waaraan het bestuur en ongeveer 125 genodigden plaats namen. Hier ontwikkelde de beursdag zich verder en bereikte met het vorderen van een verzorgd diner zijn hoogtepunt, waarbij het 'graantje' niet ontbrak. Bij het ter tafel gaan wordt de heer Huib de Graaf, die in de ochtendvergadering is gekozen tot voorzitter van de beursvereniging, onder applaus gekozen tot tafelpresident, hetgeen een goede keuze bleek te zijn. De nieuwe voorzitter heeft zijn entree op voortreffelijke wijze kunnen maken, waarbij hij zich zeer adrem betuigde na de vaak zeer geestige speechen van de gasten. Uit de vele noemen wij o.a. de vertegenwoordiger van Rijksverkeersinspectie, Baron van Heeckeren, die de moeilijkheden schetste waarvoor men zich gesteld ziet bij het toewijzen van nieuwe automobielen. Grote achterstand in import, overstelpt aantal aanvragen, serieuze selectie enz. zijn oorzaak van het lange uitblijven van de zo zeer gewenste en noodzakelijke auto's. Dit persoonlijk contact tussen publiek en overheid werd door de vele gegadigden voor een nieuwe auto zeer op prijs gesteld. Namens de drie landbouworganisaties sprak de heer G.P. Kistemaker. Burgemeester Loggers memoreerde het feit, dat juist enige dagen tevoren de Wieringermeer uit zijn isolement werd verlost door het openen van een busdienst. Niet alleen de NACO, ook aan de R.V.I. brengt de spreker zijn dank hiervoor over. Dit feit komt ook weer ten goede aan het nu weer aangevangen beursleven in de Wieringermeer. De heer Aratz, voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer J. de Veer als provinciaal voedselcommissaris, Mevrouw Vink, namens de deelnemers van de excursie, de heer Ligon, namens de pers, de heer Balen Blaken namens de N.A.K., de heer Breebaart namens de sportverenigingallen spraken zich vol waarde ring uit tot het bestuur. Namens de geestelijk heid uit de Wieringermeer spreekt kapelaan Dekker wel een bijzonder woord. Respect en waardering voor eikaars overtui ging, gepaard aan samenwerking voor de gehele linie, dat zal de leuze moeten zijn voor de toekomst. En daarmede zijn we het allen eens. Dit was een woord van de juiste man op de juiste plaats. Een woord van dank aan de waarnemend voorzitter de heer Tel. Een mooie dag met een waardig slot met een belofte voor de toekomst. "Proficiat beursvereniging". pag238

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 14