Door te blijven doorwerken op dit terrein zou de Commissie te veel het werk gaan doorkruisen van de bijzondere commissies en organisaties en hebben we gemeend ons werk gerust te kunnen overdragen. Echter blijft er nog wel wat te wensen over, vooral wat betreft de schaderegeling voor vaste goederen en andere problemen en daarom is besloten nog een kleine Commissie te laten voortbestaan, de nog resterende proble men zal blijven behartigen. Deze Commissie zal bestaan uit de heren J.P. Koolhaas J. Vos G.P. Kistemaker G. Horst P. Florijn en Dr. Hoogkamer. U kunt uw belangen dus zo nodig aan deze Commissie toe vertrouwen, die, naar we hopen, ook dit resterende in de best mogelijke banen zal kunnen leiden. In dit verband zal contact worden gezocht met een bestaande landelijke organisatie. Tot slot meen ik hier nog te moeten getuigen, dat de samenwerking in onze Commissie steeds uitstekend is geweest en zeg ik alle leden van de Commissie hier voor hartelijke dank, vooral diegenen, die bijna steeds op het appèl waren. Persoonlijk mijn dank aan alle leden die juist door de eendrachtige sfeer mij de leiding tot een aangename taak hebben gemaakt. Dank breng ik ook voor de spontane vrijwillige financiële hulp, die gij allen ons desgevraagd hebt willen verlenen en waardoor gij het ons mogeüjk hebt gemaakt ons werk naar beste weten en beste kunnen te verrichten. Dank tenslotte ook aan burgemeester Loggers en Ir. Ovinge, die onze Commissie meerdere malen met raad en daad hebben terzijde gestaan, en dank ook nog aan de pers, die de mededelin gen ten behoeve van al onze Wieringermeerbewo- ners zo trouw heeft bekend gemaakt. Ik geef nu gaarne het woord aan onze secretaris, die u nog een overzicht zal geven van ons werk. De heer Kistemaker brengt vervolgens een eindverslag uit over de werkzaamheden van de Commissie, waaruit wel bleek hoe veelzijdig haar taak was. De heer Kistemaker besloot zijn overzicht met de woorden: "terug ziende willen we nogmaals opmerken, dat wij lang niet alles hebben bereikt wat wij graag hadden gewild, maar geconstateerd mag wel worden, dat ons werk niet tevergeefs is geweest, op allerlei gebeid konden wij als commissie gezamenlijk meer bereiken, dan voor de enkeling mogelijk zou zijn geweest. Allen die op enigerlei wijze ons bij die taak terzijde hebben gestaan, verdienen daarvoor onze beste dank. Mijne heren, het is vandaag voor de 50ste maal, dat wij als Commissie vergaderen en hiermede besluiten we dan grotendeels onze werkzaamheden. Het werk van onze commissie is zeer veelzijdig geweest en heeft ons heel wat tijd en moeite gekost, maar het mooiste van deze taak heb ik steeds gevonden de gedachte, dat wij hiermede de belangen konden behartigen van alle Wieringermeerbewoners zonder onderscheid van rang of stand of richting. Geboren uit de nood der tijden, toen we in die vreselijke oorlogstijd ook nog verdreven werden van onze mooie polder, ontstond er een eenheid, die wel zeer sprekend tot uiting kwam in de samenstelling van onze Commissie. Met erkenning van elkanders verschillende inzichten werkten we aaneengesloten samen aan het ene doel: het dienen van de belangen van alle lotgenoten. Wij kunnen onze taak nu als geëindigd beschouwen: wij krijgen gelukkig weer meer normale toestanden, maar gaarne spreek ik de wens uit, dat de eenheid als Wieringermeerders, die we in de nood aan het licht hebben zien komen, ook in de toekomst zoveel mogeüjk mag blijven bestaan. Dan is eruit al de moeiüjkheden, die we moesten doormaken en die we ook verder nog wel op onze weg zullen ontmoeten, toch ook iets goeds overgebleven. Laat ons dat als een kostbaar bezit in stand houden". -198-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 4