Welkom. Burgemeester Loggers woont weer in zijn gemeente, woont weer in de Wieringermeer! Vrijdag j.1. namen burgemeester en mevrouw Loggers hun intrek in de geheel gerestaureerde voormalige politiewoning (hoek Poststraat Sportweg) te Middenmeer. Maatregelen van de bezetter dwongen hem als banneling ver van zijn gemeente te leven. De schanddaad van 17 april 1945 maakte na de bevrijding terugkeer in zijn gemeente onmogelijk. De ambtswoning, die nimmer als zodanig gebruikt was kunnen worden, verdween in de golven. Met de gemeentenaren heeft de burgemeester Loggers thans 16 maanden als geëvacueerde geleefd aan de rand van de polder. De dag van terugkeer, welke reeds voor velen kwam, is ook voor de burgemeester gekomen. Velen zullen echter nog lang op deze dag moeten wachten. Burgemeester, hartelijk welkom in uw gemeente, uw woning! Moge onder uw leiding en met Gods hulp de Wieringermeer weer spoedig een welvarende gemeente worden. Stellig zou de redactie tekort schieten, indien zij achter de redactietafel niet een bijzonder woord van welkom richtte tot u, mevrouw Loggers, de steeds zo gastvrije vrouw in de burgemeesterswoning. Ook u, mevrouw, onze bijzondere gelukwensen. Wieringermeer-redactie zondag 29 september 1946 Ds. A.W. Schaafsma gereformeerd dominee te Middenmeer is voornemens heden afscheid te preken in de Nederlandse Hervormde kerk te Middenmeer daar hij beroepen is in Rotterdam stadsdeel Delfshaven. Eerste vergadering van de Raad van de gemeente WIERINGERMEER De heren Giesen en Smid tot wethouders gekozen. De voorzitter, burgemeester Loggers opent de vergadering, heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder de leden van de Raad, leden van de voormalige Adviescommissie, verdere genodigden en de pers. Hij spreekt de wens uit, dat de samenwerking met deze raad even prettig zal zijn als die met de nu afgetreden Adviescom missie. De voorzitter leest de beëdigingsclausule en het formulier van de ambtseed voor, waarna de leden hoofdelijk de eed of belofte afleggen. Installatierede burgemeester. Heren leden van de raad, 26 juli 1946 de dag, waarop de gemeente voor het eerst, ter verkiezing van een gemeenteraad ter stembus toog, en 3 september 1946, de dag van heden, waarop de eerste zelf gekozen vertegenwoordiging van de burgerij voor de eerste maal in openbare zitting bijeengekomen is, dienen met gouden letteren in de analen onzer gemeente te worden vermeld. Het is goed op deze zo belangrijke dag, een ogenblik stil te staan en een blik terug te werpen op de weg, die de gemeente ten langen leste gevoerd heeft naar volledige rechtsgelijkheid met de andere Nederlandse gemeenten. -222-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 28