Wat 50 jaar geleden in Wieringermeer actueel was We zijn gestart in uitgave 10 met dit onderdeel over het eerste kwartaal van 1946 Gegevens komen uit de FLEVO BODE een uitgave van de Stichting Flevo-bode maandag 1 juli 1946 vanaf deze dag klinkt vanuit Wieringerwerf weer het bekende hallo van onze vertrouwde kantoorhouder. Twee Zweedsche noodwoningen waren voldoende om het postkantoor en de familie Heerschap te huisvesten. Nog slechts 4 aansluitingen telt de telefooncentrale bij haar ingebruikneming. Met 2 lijnen naar Medemblik en Alkmaar en een op Middenmeer is het nodig contact met het hoofddorp van de polder gelegd. donderdag 11 juli 1946 Heden is een vergadering gehouden tot het oprichten van een personeelsvereniging van deze gemeente. Als lid van deze vereniging kunnen toetreden zij, die in de gemeentedienst werkzaam zijn en zij die bij de gemeente zijn gedetacheerd. Het doel is: le het houden van excursies, lezingen enz,; 2e het organiseren van ontspanningsavonden; 3e het beoefenen van sport. Door de vergadering werden tot bestuursleden gekozen de heren A.N. Nap, A. Kooiman, W. Postema, W. Hoes en mej. A. Feikes. vrijdag 9 augustus 1946 Vrijdag wapperde onze driekleur boven het Domeinenkantoor. Juist een jaar na het tijdstip waarop beide gemalen Lely en Leemans enkele dagen na het sluiten van het dijkgat in werking kwamen om de verdronken polder opnieuw droog te malen en iets minder dan acht maanden na de voltooiing van dit gigantische werk is het herstelwerk aan en in het Domeinenkantoor zover gevorderd, dat de Dienst Wederopbouw en de Domeindienst hun intrek in dit gebouw konden nemen. Voor het personeel van deze diensten een belangrijke dag. Tal van anderen voelden zich als het ware na zoveel tijd weer thuis in dit vertrouwde gebouw, dat aan de ziedende golven weerstand wist te beiden. En te midden van het nog troosteloos aandoende vernielde Wieringerwerf zal dit dorp zelf met zijn omgeving een aansporing zijn om met hernieuwde moed het grote opbouwwerk voort te zetten. De Maaier, de eerste buurman van de ambtenaren draagt de opdracht dagelijks voor hun ogen: "Hier werd een toekomst geboren. Bouw voort! woensdag 21 augustus 1946 Dat de 'rat' de polder geen vaarwel heeft gezegd, bleek bij landbouwer B. De rattenvanger Jb. Grin slaagde er in een 25-tal ratten met de hand te vangen in de paardenstal. Voorwaar geen kleinigheid! Rooms katholieke landarbeidersbond heeft een vergadering gehouden te Winkel. Verschillende leden hadden gehoor gegeven aan de oproep van het voorlopige bestuur en op deze vergadering werd besloten tot oprichting van een eigen afdeling in de Wieringermeer. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. Hofmeijer, penningmeester de heer C, Veraart, secretaris de heer G. van Olst en de heren P. van Est en A. Adriaansen respectievelijk tot 2e voorzitter en 2e secretaris. -220-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 26