Voor menige pachtersvrouw zal het evenwel een voldoening, om weer op de oude plek terug te zijn, zij het dan onder zozeer gewijzigde omstandigheden. Zo zal het isolement van thans toch ongetwijfeld zijn goede zijde hebben. Het zal met een en ander voorlopig nog behelpen zijn, men mist o.a. de ruimte waarover men vroeger beschikte, doch na een jaar van gedwongen afwezigheid zal men zich deze moeilijkheden wel willen getroosten. Proficiat thuisvaarders, Oost West Geldig verklaring kandidatenlijsten. In de zitting van het hoofdstembureau zijn de volgende kandidatenlijsten geldig verklaard: Partij van de Vrijheid: S. Breebaart Waardweg 13, landbouwer en gekozen C.J. Butter Poststraat 6, expediteur G.A. Bruins - Klein Lankhorst, K.H. Kroeze Torenstraat 9, directeur zaadbedrijf U.D. Kalverkamp Ulkeweg B56, bedrijfsboer P. Hoekenga Brugstraat 29, smid G. Schuiringa Westermiddenmeerweg H20, landbouwer Anti Revolutionaren: H. Smid Kolhornerweg Cl8, landbouwer en als wethouder gekozen G. Klop Kerkstraat 59, tractorchauffeur en gekozen G. Stoel Noorderkwelweg J57, veehouder en gekozen J. de Bruijne Terpstraat 32, bouwkundig opzichter en gekozen T. Bos Schelpenbolweg E50, veehouder, had wel veel voorkeursstemmen G. Smid Ulkeweg B51, landbouwer G. Vos Brugstraat 12, pakhuisknecht H.J. Geurink Havenstraat 2, landarbeider J.P. Koolhaas Westerterp weg 6, graanhandelaar L. Lilois onbekend, K.H. Mollema Raadhuisstraat 46, fouragehandelaar A. Kwant Kanaal weg 15, dorsbedrijf Partij van de Arbeid: S.L. Mansholt Hoornseweg H33, landbouwer en demissionair minister L. Feikes Meeuwstraat 42, handelaar en gekozen J.G. Addens Oosterterp weg 3, landbouwer en gekozen G. Horst Poststraat 7, landarbeider en gekozen A.J. Slabbekoorn Nieuwersluizerweg A17, landbouwer M. Dijksma Brink 7, landarbeider J.W. Lammers Wagenpad H50, landbouwer G. Joustra-Napjus Kerkstraat 61, R. Politiek Schervenweg K27, landbouwer G. van der Male Poststraat 5, landarbeider H.R. Smit Alkmaarseweg C37, lanbouwer B.J. van den Bremen Raadhuisstraat 15, boswachter K.P. Klimp onbekend, R. Oosterveld Schelpenbolweg E39, bedrijfsleider 193

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 19