Zoals enige weken geleden in een officieel bericht werd bekend gemaakt, dient men van de brand, direct melding te maken bij brandmeester Jac. Kingma, telefoon 219 te Kolhorn, die terstond een of meer brandweren uit de randgemeenten alarmeert. 1 juni 1946 Aan de bewoners van Wieringerwerf, Middenmeer en Slootdorp wordt medegedeeld, dat het huisvuil weer door de gemeentereiniging zal worden opgehaald in de morgenuren op respectievelijk woensdag, donderdag en vrijdag. Wie de laatste dagen een bezoek heeft gebracht aan Middenmeer zal bespeuren dat ondanks de vele kritiek die de ronde doet, dit voorheen zo bedrijvige dorp weer snel bezig is zich enigermate te herstellen van zijn gelden schade. Het bos bij de Alkmaarscheweg (in de volksmond "het bosje van Briek") is geheel ontdaan van dood hout door geïnterneerden evenals het bos bij de Middenmeersebrug. Het dorp zelf is grotendeels opgeruimd. Aan het kerkhof wordt door het Staatsbosbeheer weer jong hout geplant. Aan het Schoolpad en Sportweg zullen diverse noodwoningen verrijzen van verschillend makelij. 5 juni 1946 Naweeën van de inundatie. Niet ver van het 'dijkgat' worstelen Wieringermeerboeren tegen een nieuwe vijand 'het zand'. Tijdens de inundatie van onze polder is naar bekend geworden een hoeveelheid van een miljoen kubieke meter IJsselmeerzand over de toch reeds magere gronden in de omgeving van het dijkgat komen stromen. Rondom de wielen is een oppervlakte van ±250 ha hierdoor onproductief geworden. De Noorderkwelvaart en de sloten geraakten eveneens geheel verzand. Reeds spoedig na de droogmaking van de polder werden door het Domeinkantoor strobekrammingen op dit terrein aangebracht, waardoor voorkomen werd, dat de gehele Noordoosthoek van de polder bedolven werd onder stuifzand. Verschillende kavels in de omgeving van het dijkgat werden voor landbouwcultuurgronden geheel afgeschreven. Op deze kavels ligt het zand van 1 meter tot 1,50 meter hoog, waardoor de kosten van het weder in cultuur brengen niet verantwoord zijn te opzichte van de daarna te verwachten zeer matige opbrengst. Verderop en dan bedoelen we speciaal de bedrijven van wed. Jansen, van Vilsteren, Pieper en de Vries is men met veel moeite de kavels bouwrijp maken. 22 juni 1946 De eerste noodwoningen betrokken door terugkerende boeren. In de afgelopen week konden de pachters: J. van Vilsteren, L. Vollebregt, N. Hoornsman, G. Stoel, M. de Regt, W. Noor, J. Provoost en H. Hendriks de Zweedse noodwoningen op hun bedrijf betrekken. Wij kunnen ons de vreugde van deze mensen voorstellen om weer heer en meester op hun eigen erf te zijn en langer geen reizigersleven onder bezwaarlijke omstandigheden te moeten leiden. Wat zal het voor de vrouwen en kinderen weer een hele overgang zijn, die naar gelang van het al dan niet een goede overgang zal zijn. VERHUISD L. J'MUNTER, Vert. Gebr. de Boo N.V.,- Olie- en Benzineliandel, Medemblik van Medemblik Westerha ven No. 15, Tel. 50 NAAR ROSTSfURAAT 8, MIDDEN. MEElt. Boodschappen kunnen wor. den afgegeven bij J. Kaima, Achterom No. 7, Medemblik. 192

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 18