11 februari; in Amsterdam arriveerden in twee schepen de eerste noodwoningen uit Zweden. Het ene schip had 100 woningen van het type a4, losstaand, aan boord en de ander 32 stuks van hetzelfde type bevatte welke in 8 rijen van 4 aan elkaar zullen moeten worden opgetrokken. De kosten van deze woningen bedragen F. 2500,00 per stuk. 15 februari; de heer KI. Postema is benoemd als bedrijfsleider op het bedrijf van onze ex- burgemeester Saai. De heer Postema was in november 1941 door de Gestapo gearresteerd en later ter dood veroordeeld, welke straf werd omgezet in levenslange gevangenisstraf, door te brengen in een concentratiekamp. De heer N. Blok, destijds zetboer der Staatslandbouwbedrijven, eerst aan de Klieverweg I 8 en later Alkmaarscheweg C 33 is thans pachter geworden op een gedeelte van het bedrijf van de heer Beukema, Ulkeweg die niet terugkeert. 20 februari; op de Beurs te Winkel wordt bekend gemaakt dat de sociale afdeling van de Stichting van de Landbouw een loonregeling voor landarbeiders in overweging geeft. In jaarverband F. 42,00 per week en voor de veehouderij F. 46.00 De werktijd in maart en april is 9,5 uur en voor de veehouderij 10,5 uur. Minister Ringers zal vrijdag een niet-officieel bezoek brengen aan de Wieringermeerpolder. 27 februari; woensdagmorgen heeft Hare Majesteit Wilhelmina, vergezeld van haar particulier secretaris de heer Kohnstam, haar Adjudant Luitenant ter Zee Goossens en enige hofdames en Minister Mansholt de polder bezoekt. Haar eerste bezoek was aan de boerderij van pachter de Koning aan de Alkmaarscheweg waar ook een ontmoeting plaats vond met mevrouw weduwe A.C. de Graaf en haar dochtertje. Vandaar langs de verwoeste boerderij van de heer Mansholt. Kapper Gert Zwart met zijn gezin werden ook met een bezoek vereerd. Vanuit de eerste verdieping van het Domeinenkantoor kon Hare Majesteit de verwoesting van Wieringerwerf overzien. Familie Punter werd bezoek daar deze familie nimmer tijdens de onderwaterzetting van hun boerderij zijn gegaan. 28 februari; de heer H. Pol, thans ambtenaar ter secretarie der gemeente Twisk en de heer C. Smit thans ambtenaar ter secretarie der gemeente Nieuwe Niedorp, worden benoemd tot adjunct-commies ter secretarie Wieringermeer. 6 maart; Landbouw Herstel is dezer dagen begonnen voorschotten uit te betalen. Hierover vernamen we reeds teleurstellende berichtenMen gelieve met reclameren even te wachten totdat dit gecombineerd kan gebeuren. Droes onder paarden, het is gebleken dat onder de paarden nogal droes voorkomt. Aangezien deze erg besmettelijk is, zullen maatregelen worden getroffen, dat indien mogelijk, geen zieke of verdachte paarden in de centrale nood-paardestal worden toegelaten. Verkoop van vee voor de geldsanering, ieder die nog geen opgave heeft gedaan van vee dat hij heeft verkocht voor de geldsanering, uit nood, wordt hierbij uitgenodigd per omgaande te doen bij de heer J. Slagter. (geldsanering hield in dat al het geld niets meer waard was en dat men in september 1945 één tientje kon verkrijgen bij het postkantoor, het Lieftinck-tientje) pag 161

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 9