Wat 50 jaar geieden in Wieringermeer actueei was We starten met dit onderdeel met het eerste kwartaal van 1946 Gegevens komen uit de FLEVO BODE een uitgave van de Stichting Flevo-bode onder voorzitterschap van de heer G.P. Kistemaker A63 Abbekerk Administratie en directie R.J. de Ridder Markt A84 Schagen. De abonnementsprijs was F. 1,80 per kwartaal en advertenties 8 cent per mm. 30 januari; Door de heer H.A. Giessen werd op de Beurs te Winkel het volgende bekend gemaakt: vermiste 2 paards-grasmaaimachine van het terrein van Krijnsen, kolenhandel te Medemblik, met grove vingerbalk merk Actiev terug te bezorgen bij G.H. Bartelink Westwoud Voor tractoren die op de openbare weg worden gebruikt dient de chauffeur in het bezit te zijn van geldige papieren te weten: nummerbewijs, registratiebewijs, kosteloze wegenkaart en rijvergunning. Dienst Wederopbouw Wieringermeer is bezig om een vijftigtal noodstallen voor paarden in te richten, voor ruim 700 paarden. Bij de Commissie Voorziening Wieringermeer kan men een formulier, tegen betaling van 5 cent, bekomen om in aanmerking te komen van Engels gereedschap. Dit geldt alleen maar voor timmerbedrijven en metselaars, getekend H. de Graaf en PJ. Cramwinckel, Kolhorn. 02 februari; op de achterzijde van het nieuwe bankbiljet van duizend gulden zal een afbeelding komen van de Afsluitdijk. 05 februari; bij café Droog te Kolhorn van 9-11 uur zal aan de geëvacueerde hoofden van gezinnen uit de Wieringermeer de 8e serie brandhoutbonnen worden uitgereikt, namens het Hoofd van de Brandhoutvoorziening H.B. Kielstra 06 februari; v.m. 9.00 wordt in café Laan te Winkel een vergadering door de Commissie WieringermeerbelangenDeze vergadering is alleen toegankelijk voor al of niet geëvacueerde W ieringermeerbewoners In de vergadering van het College van Dijkgraaf en Heemraden van het heemraadschap de Wieringermeer is de heer S. Breebaart beëdigd. 08 februari; geëvacueerden uit de Wieringermeer die hun trouwboekje of stamkaart ter gemeente secretarie van Wieringerwaard hebben ingeleverd, kunnen dit terughalen tussen 9 en 12 uur Mededeling 268; opmerkingen naar aanleiding van verschillende vragen door Ir. L.R. Dijkema. Tot welke datum kan nog winterrogge worden gezaaid, tot op 25 februari. Welke zomergranen hebben de voorkeur? Door de stuivende gronden wordt de voorkeur gegeven aan zomergerst boven haver. pag 160

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 8