Inhoudsopgave Mijn werk in de Wieringermeer als ambtenaar Wat 50 jaar geleden in Wieringermeer actueel was Jacob en Maria Aalders vierden hun diamanten huwelijk Hulde-lied Notulen van de jaarvergadering 25-01-1996 Wij verwelkomen Wij ontvingen Jaarverslag 1995 Vervolgblad Flevobode. Zaterdag 30 Maart 1946. No. 38, MOET HET ZOO pag 155 pag 160 pag 163 pag 166 pag 167 pag 169 pag 170 pag 172 - 't Is Donderdagmorgen 22 Maart j.L 'k Sta nabij het gemaal Leemans, 't Is mooi lenteweer. Er'komt leven in de brouwerij. Auto's snorren voorbij met boeren en ar beiders. Ook per fiets onder neemt men den tocht naar den akker. Er moet gewerkt worden en men wil werken. Een vrachtauto passeert met arbeiders voor den opr bouw. Zij gaan puinruimen, anderen gaan bouwen. Het mooie weer bevordert het enthousiasme na wekenlang somber weer. Eenigen tijd later komt de vrachtauto terug. Leeg veronderstel ik. Doch niets is minder waar. Een i groot kozijn, een deur en ëen aan tal zware planken hebben de plaats van de arbeiders ingenomen. De chauffeur heeft zijn oogen niet in den zak gehad. Hij had goed uitgekeken en geen- politieman gezien. !Qe gelegenheid was dus gun stig en hij had haar benut Nog even zorgvuldig rond gekeken en ja nog geen po litiedan is de buit bul ten den polder, onzen pol der, waarin nagenoeg alles door een wreede hand werd vernielden die thans zoo grondig wordt geplun derd 't Is Vrijdagmorgen. De Marechaussee uit Medem- blik controleert de toegangs bewijzen. Tallooze arbeiders hebben geen geldig of heelemaal geen bewijs. De politie is soepel, geeft de menschen de gelegenheid nog ever. een bewijs te halen. Een vrachtauto wordt aan_. gehouden. Verschillende ar beiders hebben geen bewijs. De politie verzoekt den chauffeur zijn auto aan den wegkant te rijden en te wachten op de arbeiders die dan nog een bewijs moeten halen. De chauffeur geeft gas.,. de auto snort den polder in. De politie noteert een pro ces-verbaal Een andere avond. Voor het stadhuis van Medernblik is de stopplaats voor de vrachtauto's die arbeiders vervoeren. Een opzichter rijdt er langs. Tusschen de beenen van de arbeiders lig gen zware battingsde buit van heden En zoo kunnen we door gaan. In Middenmeer liggen de graanpakhuizen vol kost baar materiaal voor de Zweedsche noodwoningen. De parasieten weten ze te vinden. Hangen en sloten zijn dankbaar materiaal om mee te gappen. Noodwoningen worden "fee. bouwd in wagenbergingen. Met zeer veel moeite is elec- trisch installatie-materiaal aangekocht. 's Avonds ligt het er nog. Den volgenden morgen is het verdwenen. Zelfs bleken vorige week 7000 steenen te zijn verdwe nen. Krasse maatregelen zijn noodig. De goeden worden gewan trouwd door'toedoen van de kwadenl Strenge maatregelen te gen hen die gesnapt worden. Een zwarte lijst waarop de misdadigers worden geplaatst is hier wel op zijn plaats. En dan dienen zij voorgoed uit den polder te Wórden geweerd pag 176

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 24