14 april werd in een besloten bijeenkomst het eerste exemplaar van het themanummer "17 april 1945 - het koolzaad bloeide zo mooi goudgeel" aan burgemeester ing. W Omta uitgereikt. 22 april vond de opening plaats van de tentoonstel ling "onder water - boven water de strijd waard" in de hal van het raadhuis. Deze tentoonstelling duurde tot en met 5 mei. In de werkcommissie hadden voor het Genootschap zitting de dames Teeling en Maris, voor de gemeente de heer André Ruijter en mevrouw Bronkhorst en de heer F v d Groef. Naast een groot deel van de verzameling van van der Groef en foto's van de gemeente waren zeer veel foto's boeken en archiefstukken van het Genootschap tentoon gesteld De expositie werd door zeer velen bezocht o.a. door bezoekers, veelal oud Wieringermeerdersvan buiten de polder en zelfs uit Australië, USA en Canada. 25 april was het voltallige bestuur aanwezig op het door de gemeente georganiseerde symposium in de Oost- waardhoeve, de omgeving van het vroegere Jodenkamp, waar Rabbijn Soetendorp, dr Sietse Faber en Piet Dan- kert het woord voerden. 9 augustus kon het archief en de boekerij van het Ge nootschap vanuit de overvolle kamers van huize Geers- heim worden over gebracht naar een ruime kamer in het gebouw van de Rabobank te Middenmeer. 15 september was het Genootschap zeer duidelijk aanwe zig bij de opening van het nieuwe gebouw van de Woning stichting aan de Dorsmolen te Wieringerwerf waar een permanente expositie van het Genootschap issgereedge- maakt,die betrekking heeft over de woningbouw 1e in begin dertiger jaren; 2e de onderwaterzetting; 3e de wederopbouw en 4e de woningbouw)hu. Door de Woningstichting is bij de opening van het nieu we Stichtingsgebouw veel propaganda voor het Genoot schap gemaakt met als glorieus resultaat dat aan het Genootschap op 2 november een cheque van f 4.500,00 werd geschonken. 11 december was een aantal bestuursleden aanwezig bij de onthulling van het kunstwerk, een vrouwenfiguur, nabij het gemeentehuis. DE PERS. Ook in 1995 haalde het Genootschap vele malen de krant niet alleen door de aktiviteiten o.a. rond de herden king van vijftig jaar inundatie maar o.a. ook door de publicatie op 28 oktober van een foto in de Schager Courant en de Wieringermeerbode van de verhuizing van het archief naar de Rabobank.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 22