Excursie. Kroniek. Verdere aktiviteiten. 2. over de opgravingen ten zuiden van Wieringermeer "Mies van Sijbekarspel" en Groet- en Waardpolder. Op deze avond waren er 78 personen aanwezig. De bijeenkomst van 2 november 1995 met 61 bezoekers betrof een zeer interessante lezing van mw Lilian Peters, afgestudeerd op het vak Maatschappij Geschie denis aan de Erasmus Universiteit te Rotterdamover "Het Joodse werkdorp in de Wieringermeer1934 - 1941". Na afloop van deze inleiding bood de voorzitter van de Woningstichting Wieringermeer, de heer R Verberne,het Genootschap een cheque aan van f 4.500,00 van relaties t.g.v. de opening van het nieuwe gebouw van de Woning stichting verkregen gelden. Aan deze lezing en de gift van de Woningstichting is in de pers bijzondere aandacht besteed, een omstandigheid, die de bekendheid van ons Genootschap bij de bevolking zeer ten goede kwam. Evenals de vorige jaren is ook in 1995 een excursie met de leden gehouden, n.1. op 30 september. De tocht begon met een kopje koffie in het gebouw van het Waterschap Hollands Kroon waar de dijkgraaf, de heer S P Stelten pool, een inleiding hield over het werk en het doel van het Waterschap. Daarna ging de tocht via de dijkwielen naar gemaal Leemans waar een rondleiding werd verzorgd. Na een prima lunch te Hippolytushoef werd koers gezet naar de museumboerderij van Jan Lont te Stroe waar me nigeen verbaasd was over alles wat door één man bijeen gebracht is. In apriljunioktober en december zijn de bekende perio dieken verschenen met nieuwsverslagen van de bijeenkom-': sten, opgaven van nieuwe leden en vermelding van door derden aan het Genootschap geschonken archivalia en foto's. De extra-dikke uitgave van april was geheel ge wijd aan de gebeurtenissen tijdens en na de inundatie op 17 april 1945. Deze door de hoofdredacteur C Keppel samengestelde publicatie trok landelijk de aandacht door o.a. de uitgebreide samenvatting in de Nieuwe Rotter damse Courant. 16 februari werd het Genootschap op de bijeenkomst van de gezamenlijke regionale oudheidkundige verenigingen te Schagen vertegenwoordigd door de secretaris en de penningmeester 31 maart vond in Smit Horeca een bespreking plaats van het bestuur met personen uit verschillende disciplines van het bedrijfsleven om van gedachten te wisselen over de toekomst van het Genootschap inzonderheid wat betreft de huisvesting van het archief en de inrichting van een Oudheidkamer. Er werd een huisvestingscommissie gevormd bestaande uit de heren J Beentjes, E Kadijk en E Tekke en de bestuursleden N Albers, A Teeling-Geers en N Brug man, die tesamen het onderwerp zullen bestuderen. pag 173

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 21