Jaarverslag over 1995 van de secretaris. Bestuur. Leden. Ledenvergaderingen. Mede door de aktiviteiten in verband met de her denking van de Inundatie 1945 was 1995 een bijzon der jaar waarin het Genootschap regelmatig de aan dacht op zich wist te vestigen. Het bestuur van het Genootschap bestaat sinds de op richting in 1992 uit: J de Graaf, voorzitter; N Albers, vice-voorzitter ACM Teeling-Geerssecretaris; C Keppel, penningmeester W Maris - Eriks, lid en archivaris; J J Remmeren,lid N J Brugman, lid. De redactie van de periodieke uitgave bestaat uit de bestuursleden C Keppel, W Maris-Eriks en N J Brugman. Het bestuur kwam in het verslagjaar zes maal bij een. Op 1 januari 1995 telde het Genootschap 126 leden. In de loop van het jaar hebben zich 97 nieuwe leden aangemeld. Helaas ontviel ons een prominent lid, de heer dr S L Mansholt, laatstelijk wonende te Wapser- veen, o.a. oud-voorzitter van de Atlantische commissie oud minister van Landbouw en eerder landbouwer aan de Hoornseweg (thans Cultuurweg) alhier. Op 31 december 1995 telde het Genootschap 222 leden. De jaarvergadering van 26 januari 1995 werd bezocht door 39 leden. Door dezen werd besloten ter gelegen heid van de herdenking van de inundatie op 17 april 1945 een themanummer uit te gevenspeciaal op die donkere dagen gericht. Na de huishoudelijke zaken hield de heer ing.R. Klaassen, voorheen districtsambtenaar Staatsbosbeheer, een lezing over de aanleg van de beplanting in de WieringermeerNa deze inleiding sprak de heer ing. B van Dijksectiehoofd Openbare Werken van Wieringer meer, over het in 1987 vastgestelde landschapsplan voor Wieringermeerwaarbij hij een aantal dia's toon de over de beplanting langs de buitenwegen. Tijdens de ledenbijeenkomst van 23^ maart 1 995 kreeg het Genootschap van de heer M Bonnema een aantal fo to s van de onlangs gesloopte Koningin Julianaschool voor mavo en van de heer A A Kroeze de destijds in gemetselde eerste steen van die school alsmede de daarachter geplaatste loden koker met oorkonde. De heer Bulten, archeoloog bij de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek hield een spreekbeurt

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 20