2. De heer K Kistemaker doet verslag van de kascontrole. De boeken en de kas zijn in orde bevonden en daarom adviseert hij de penningmeester decharge te verlenen. De voorzitter dankt de penningmeester en ook de heren van de controle commissie. Dit jaar is de heer Kistemaker aftredend als lid van de kascontrole commissie en de heer B G Bakker wordt als lid van deze commissie benoemd. Vervolgens zegt de heer Keppeldat het eerste bestuur van het Genootschap druk doende is geweest met het op poten zetten van een goedlopendegroeiende vereniging. Aan periodiek aftreden is in deze drie jaar van opbou wing geen aandacht geschonken omdat na b.v. één jaar samenwerking het te vroeg is om al periodiek af te tre den. Daarom vraagt hij de vergadering het bestuur permis sie te geven om eerst in de komende jaren periodiek af te treden Niemand het woord vragende wordt deze dispensatie geacht te zijn verleend. Desgevraagd zegt de secretarisdat er geen kandidaten voor de bestuursverkiezing zijn aangemeld. De heren C Keppel en J J Kemmeren zijn bij acclamatie herbenoemd Rondvraag De secretaris deelt mede,dat voor de medewerking aan de tentoonstelling op 24 januari jl.in de scholengemeen schap Wiringherlant ter gelegenheid van de open dag een kadobon ter waarde van f 50,00 is ontvangen. De heer Otten vraagt of er mettertijd een ruimte be schikbaar komt voor het opbergen van zwaar materiaal. Zelf heeft hij de klep van een motor van het gemaal Leemans opgeslagen en hij verwacht binnenkort nog meer onderdelen van de oude motor van het gemaal Lee mans te ontvangen zoals een spanningsmeter. De voorzitter zegt,dat op dit gebied nog geen mogelijk heden zijn. Bedoelde onderdelen kunnen voorlopig bij zijn zoon Huib aan de oosterterpweg worden onder ge bracht Verder vraagt de voorzitter of er enkele leden bereid zijn te helpen bij het rondbrengen van de kronieken en de convocaties voor de leden. Opgave kan geschie den bij de secretaris. De voorzitter sluit hiermede de vergaderingNa de pauze houdt de heer mr J F de Grootoud-burgemeester van o.a. Monnickendam een causerie over zijn legaal funktioneren als ambtenaar ter gemeente-secretarie van het Openbaar Lichaam De Wieringermeer en daar opvolgend van de ge meente Wieringermeer en over zijn illegaal werk in het verzet tijdens de jaren van de Wereld Oorlog II. De tekst van deze lezing vindt u elders in de Kroniek pag 168

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 16