Notulen van de jaarvergaderinggehouden op 25 januari 1995, te 20.00 uur, in de bridgezaal van Smit Horeca te Middenmeer. Afbericht is ontvangen van: de dames Miedema-de Graaf en Iwema-Beukemade heer en mevrouw Tjalma alsmede van de heren: J Remmeren; Metz Punter; Lanser en Scholtens. De voorzitter begroet alle aanwezigen en heet de spre ker van deze avond, de heer mr J F de Groot, van harte welkom. De notulen van de vergadering van 26 januari 1995, op genomen in de Kroniek nummer 8, worden ongewijzigd goed gekeurd. De secretaris leest de belangrijkste punten uit het jaarverslag over 1995 voor. In het bestuur hebben zich geen wijzigingen voor gedaan.Het afgelopen jaar hebben zich 97 nieuwe leden aangemeldHelaas ontviel ons een zeer prominent lid, de heer dr S L Mansholt. Op 31 december 1995 telde het Genootschap 222 leden. De jaarvergadering was op 26 januari 1995.Verder was er een leden bijeenkomst op 23 maart 1995 waarbij de heer Bulten, archeoloog bij de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek één en ander vertelde en liet zien over de opgravingen o.a.in Sijbekarspel alsmede de Waard- en Groetpolder Op 2 november 1995 hield mevrouw Lilian Peters een le zing over "Het Joodse Werkdorp in de Wieringermeer 1934 - 1941 De zeer geslaagde excursie werd gehouden op 30 sep tember 1995 en ging over het Waterschap Hollands Kroon met tevens een bezoek aan de museumboerderij Jan Lont te Stroe. De Kroniek verscheen in juni, oktober en december.In april kwam een extra dik themanummer over de inundatie uit Verder waren er veel aktiviteitenHet meest opmerkelijke daarvan was de overhandiging van het themanummer aan burgemeester Omta. De tentoonstelling "onder water - boven water de strijd waard" in het raadhuis te Wierin- gerwerf trok veel belangstelling en de permanente tentoon stelling in het nieuwe gebouw van de Woningstichting leverde het Genootschap een enorme bijdrage op. Het jaarverslag zal in de volgende kroniek worden opge nomen.Op het verkorte jaarverslag zijn geen op- of aan merkingen gemaakt zodat het is goedgekeurd. De penningmeester geeft een toelichting op het financiële overzicht over 1995.Voor de financiering van het thema nummer is een bijdrage van f 500,00 en een subsidie van f 600,00 ontvangen.De openingsgift van het gebouw van de Woningstichting ter waarde van f 4.500,00 is op een rendementsrekening bij de Rabobank gestort.Het finan cieel verslag over 1995 alsmede de toelichting daarop wordt eveneens in de eerstvolgende Kroniek opgenomen. Pag 167

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 15