Volgens het KNMI te De Bildt is februari 1946 de meest regenrijke maand sinds eeuwen geweest, namelijk 141 mm. water. De pachters D.R. Mansholt en L. Burgers worden verzocht hun schuur en kapschuur ten spoedigste te ontruimen voor het bouwen van nood-paardestallen. In de zomer van 1946 zullen de bewoners van Wieringermeer dan eindelijk in de gelegenheid zijn over te gaan tot de verkiezing van een eigen gemeenteraad. Deze verkiezing vindt evenwel onder zeer bijzondere omstandigheden plaats, daar de meeste inwoners op 5 april a.s. de datum van de vaststelling der kiezerslijsten, nog buiten de gemeente woonachtig zullen zijn. Opheffing staat van beleg De CBTB kwam onder leiding van voorzitter K. v.d. Veen bijeen in Winkel 9 maart; Ledenvergadering van de A.R. kiesvereniging, de voorzitter H. Smid sprak over de heerschende politieke spanningen. De heer J. v.d. Kooij las de notulen voor en er werd een commissie benoemd voor propaganda hier namen zitting G. Vos, T. Bos, G. Stoel, A. Boltjes, W. de Feijter, H. Geurlink, H. Smid en C. Smid. 13 maart; vergadering van de Aandeelhouders van Coöperatieve Vlasfabriek "Dinteloord" te Steenbergen om 1 uur in café Groenhart te Winkel. De sport in de Wieringermeer, ter behartiging van de sportbelangen heeft zich een voorlopige commissie gevormd, bestaande uit de heren S. Breebaart voorzitter, G. Veenhuis secretaris, J.P. Koolhaas, J. Vos en J. Blaauboer als leden. Woensdag kwam de afdeling Wieringermeer van den Katholieke Land- en Tuinbouwbond te Winkel onder voorzitterschap van de heer H.A. Giessen in vergadering bijeen. In verband met vele drukke werkzaamheden van de heer Giessen is hem niet mogelijk deze functie te blijven vervullen. Als opvolger wordt de heer J.A. Bergmans gekozen. 15 maart; in Middenmeer is dezer dagen de eerste telefonische aansluiting tot stand gekomen namelijk bij kapper Zwart. 20 maart; de CHU heeft een ledenvergadering belegd om te komen tot een nieuw bestuur te weten, S. Zoodsma voorzitter, F. de Groot secretaris, C. v.d. Sar penningmeester, J. de Gorter, J. Schaapman leden. Dezer dagen bereikte ons een circulaire van het Comité tot het stichten van monumenten, gericht aan de inwoners van Wieringermeer. Hieruit blijkt dat het comité in overleg en met toestemming van de naaste verwanten van de beide gefusilleerde illegale werkers uit onze polder, zijn arbeid heeft beperkt tot het stichten van één monument voor alle ingezetenen onzer gemeente die tijdens de bezettingsjaren zijn gevallen, hetzij bij de vervulling van de militaire dienst, hetzij tengevolge van de illegale strijd of Duitse terreur. Een plan voor het te stichten monument werd reeds ontworpen door de beeldhouwer A. Termote te Voorburg. pag 162

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1996 | | pagina 10