Nieuws van het secretariaat Sinds de oprichting van het Genootschap heeft de vereniging, zoals steeds in de kroniek staat vermeld, veel kranten, boeken, foto's enz. ontvangen. Alles werd in ons huis, familie Teeling Geers, opgeslagen. We hadden op de werkkamer van mijn man langs alle zijden schappen laten maken om alle archiefdozen, waarin mijn man alles heeft opgeborgen, te kunnen plaatsen. Ook in de gang en diverse andere ruimten waren spullen van het Genootschap opgeslagen. Gelukkig is dat veranderd! Het bestuur van de Rabobank Wieringermeer heeft het Genootschap voor de duur van drie jaar een kamer, om 'niet', ter beschikking in het gebouw in Middenmeer gesteld om daar alle eigendommen van de vereniging op te bergen. Op 9 augustus jl. was de een grote verhuizing. Met twee flinke aanhangwagens en drie auto's vol werd alles overgebracht. Het bestuur van het Genootschap is heel blij met de geste van de Rabobank Wieringermeer. Wij zijn ook persoonlijk het bestuur van de Rabobank zeer dankbaar. We kunnen nu onze eigen dozen met boeken enz.die na onze verhuizing uit Wieringerwerf nog uitgepakt stonden, uitpakken en naar we hopen binnenkort van genieten. A.C.M. Teeling Geers secretaris Een der grootsten van Wieringermeer heeft afscheid moeten nemen. Dr. Sicco L. Mansholt In de nacht van donderdag op vrijdag (28-29juli 1995) is Sicco Mansholt ons, de Wieringermeer, ontvallen. Hi j heeft als Minister van Landbouw in de jaren 1945 - 1957 zitting gehad in de kabinetten van Schermerhorn- Drees, Beel, Drees-van Schaik en 3x Drees. Daarna als landbouwcommissaris vice-voorzitter van de EEG en uiteindelijk voorzitter. Hij was sterk betrokken bij zowel het agrarische beleid als het lot van de kleine boer en landarbeider. De wortels voor die sociale betrokkenheid liggen in de ervaringen van de overtuigde sociaal-democraat in de crisisjaren voor de Tweede Wereldoorlog. - 111 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 5