Afgesproken is dat op de eerstvolgende bijeenkomst van het Genootschap de koker met de oorkonde zal worden overhandigd Zo is het dus gegaan en niet anders,aldus de heer A A Kroeze. Vervolgens reikt hij aan de voorzitter niet alleen de loden koker met de oorkonde maar tevens de gedenk steen uit. Dit tot verrassing van allen. Onder luid applaus dankt de voorzitter de heer Kroeze voor de koker met oorkonde maar vooral ook voor de gave gedenksteen. De secretaris biedt de heer Kroeze een kopie aan van een artikel "Voor het nageslacht" uit Herrijzend Wie- ringermeerland van 2 augustus 1947 betreffende de eerste steenlegging voor het koelhuis van de ZWM te Middenmeer op 19 juli 1947 door de zevenjarige Albertus Aalco Kroeze. Hierna vestigt de voorzitter de aandacht op de tentoon stelling over oorloginundatie en bevrijding van 23 april tot en met 5 mei a.s. in de hal van het raad huis te Wieringerwerf Op deze tentoonstelling liggen waardevolle, onvervang bare dokumenten en zo. Het is dus heel belangrijkdat er tijdens de openingsuren steeds iemand aanwezig is. Hij 'vraagt daarom of er leden bereid zijn om een mor gen of een middag in het raadhuis aanwezig te zijn. Tijdens de pauze kan men zich opgeven bij mevrouw Maris De voorzitter geeft dan het woord aan de heer Bulten, die bezig is met opgravingen in o.a. de Groetpolder en vanavond zal spreken over de enkelgrafcultuur Aan de hand van een aantal dia"s vertelt de heer Bul ten over de opgravingen o.a. ten zuiden van de polder. Spreker toont ons eerst "Mies van Sijbekarspel" en zal daar later op ingaan. Niet alleen in onze omgeving maar in een zeer groot gebied, dat zich uitstrekt van de Noordzee tot de Russi sche steppen en van Zwitserland en de Donau tot ver in Skandinavie trof men omstreeks 2200 jaar voor Christus, uit het Laat-Neolithicumde mensen van de Standvoet- bekercultuur aan.Later werd deze naam veranderd in de Enkelgrafcultuur omdat de doden alleen in een graf werden begraven. Meestal werden de doden met opgetrokken knieën in een kuil gelegd,die bedekt werd met een grafheuvelRondom de grafheuvel werden palen in de grond geslagen.De enkelgrafcultuur volgde na de hunebedbouwers. In de laatste ijstijd was de zeespiegel zo laag,dat men

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 21