Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Notulen van de vergadering van 26 januari 1995 in de bridgezaal van Smit Horeca te Middenmeer. Er zijn 39 personen aanwezig. Bericht van verhindering is ontvangen van de dames Plas en van der Holt alsmede van de heer P.Otten. De voorzitter opent de vergadering met een speciaal woord van welkom aan de heren ing R Klaassen en ing B van Dijk, die na het afwerken van de agendapun ten het een en ander tonen en vertellen over de be planting in onze polder. Hierna vervolgt de voorzitter met verwijzing naar de pers waarin melding is gemaakt van een loden koker met oorkonde, die gelijktijdig met de eerste steen legging van de koningin Juliana-mavo in Wieringer- werf was ingemetseld. De heer A A Kroeze zal deze oor konde aan het Genootschap aanbieden. De notulen van de vergadering van 16 november 1994 worden goedgekeurd. Na voorlezing van het jaarverslag 1994 van de secretaris wordt ook dit goedgekeurd. Vervolgens geeft de penningmeester in het kort de financiële toestand van het Genootschap weer.Hier worden geen vragen over gesteld. De heren J de Wit en K Kistemakertezamen vormende de kascontrolecommissiehebben de boekhouding en de kas van de penningmeester gecontroleerd en in orde bevonden.De voorzitter dankt de beide heren voor hun werkzaamheden en speciaal de heer de Wit, die na twee jaar aftredend is. In de opengevallen plaats wordt de heer T S J Rolsma benoemd. Dan zegt de voorzitter, dat de redactiecommissie bezig is met de voorbereiding van een themanummer gewijd aan de inundatie. Afhankelijk van de kwali teit van het papier zal een extra periodiek een te grote financiële belasting voor onze kas betekenen. Na enige discussie over het zoeken van sponsors door middel van het opnemen van advertenties; het al dan niet gratis verstrekken van dit 80 bladzijden tellende nummer aan leden; het gebruik van de normale kwaliteit papier, wordt besloten het themanummer gratis aan de leden te doen toekomen en de periodieke uitgave van maart 1995 te laten vervallen. Tevens wordt besloten extra nummers voor de leden en de nummers voor de niet-leden voor de kostprijs aan te bieden. - 119 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 13