Notulen van de algemene ledenvergadering van 26 januari 1995 in de bridge- zaal van Smit horeca te Middenmeer. Er zijn 39 personen aanwezig, bericht van verhindering is ontvangen van de dames Plas en van der Holt en alsmede van de heer P. Otten. De voorzitter opent de vergadering met een speciaal woord van welkom aan de heren R. Klaassen en B. van Dijk, die na het algemene gedeelte het een en ander gaan vertellen en tonen over de beplanting in onze polder. Hierna vervolgt de voorzitter met verwijzing naar de pers waarin melding is gemaakt van een loden koker met oorkonde, die gelijktijdig met de eerste steenlegging van de Koningin Juliana-Mavo in Wieringerwerf was ingemetseld. De heer A.A. Kroeze zal deze oorkonde aan het Genootschap aanbieden. De notulen van de vergadering van 16-11-1994 worden goedgekeurd. Na voorlezing van het jaarverslag 1994 van de secretaris wordt ook dit goedgekeurd Vervolgens geeft de penningmeester in het kort de financiële stand van het Genootschap weer, er zijn geen vragen. De heren J. de Wit en K. Kistemaker, tezamen vormende de kascontrole-commissie, hebben de bescheiden gecontroleerd en zijn in orde bevonden. De voorzitter dankt de beide heren voor hun werkzaamheden en speciaal de heer de Wit, die na twee jaar aftredend is. In de opengevallen plaats wordt door de heer T.S.J. Rolsma benoemd. Dan zegt de voorzitter, dat de redactiecommissie bezig is met de voor bereiding van een themanummer die gewijd is aan de inundatie. Afhankelijk van de kwaliteit van het papier zal een extra periodiek een te grote financiële belasting voor onze kas betekenen. Na enige discussie over het zoeken van sponsors door middel van het opnemen van advertenties; het al dan niet gratis verstrekken van dit 80 bladzijden tellende nummer aan de leden; wordt besloten het themanummer gratis aan de leden te doen toekomen en de periodieke kroniek van maart 1995 te laten vervallen. Tevens wordt besloten extra nummers en nummers voor niet-leden voor kostprijs aan te beiden. Bij de rondvraag wordt gesuggereerd het inundatienummer ook via Meeuwsen en eventueel anderen te verkopen. Desgevraagd deelt de secretaris mede, dat bij haar ±40 machtigingen voor automatisch overschrijving van het lidmaatschapsgeld zijn binnen gekomen, de penningmeester heeft er vijf. Hierna krijgt de heer Klaassen het woord, (zie verder in de kroniek) Na de pauze is het woord aan de heer van Dijk. Spreker is werkzaam bij de gemeente Wieringermeer en is belast met het uitvoeren van het in 1987 gemaakte landschapsplan voor de polder. Spreker wijst aan de hand van een aantal dia's op de beplanting o.a. langs de wegen, die in sommige gevallen te zwaar is en elders slechts uit één enkele rij bomen bestaat. Het plan is om langs enkele wegen tweezijdige beplanting aan te leggen maar op andere plaatsen zal deze tot slechts aan één zijde van de weg moeten dan wel kunnen worden terug gebracht. Bij het overleg omtrent een beplanting, die geen hindernis voor de grondgebruikers oplevert, worden ook de landbouw organisaties betrokken. De erf beplanting langs de boerderijen is mede beeldbepalend voor een polder. In de komende jaren zal er wat het landschap betreft veel veranderen. Denk maar aan recreatie-doeleinden en vooral aan de grote toename van het aantal energie-molens. Ook hier zullen op niet te lange termijn aanpassingen van het landschapsplan moeten komen. De heer van Dijk zegt hierover nog lang te kunnen doorgaan maar biedt aan een andere keer hierop verder te mogen ingaan. - 88 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 4