De uitgave "17 april 1945 het koolzaad bloeide zo mooi goudgeel" is voor ons Genootschap een groot succes geworden. Ons koolzaad bloeit ook. Op 14 april 1995 was het een historische dag voor onze nog jonge vereniging, het eerste boek werd overhandigd aan burgemeester Omta in Smit Horeca in het bijzijn van een 40-tal genodigden. Radio Wieringermeer heeft opnamen gemaakt van deze gebeurtenis, maar dat geldt ook voor Radio Noord Holland. Die in de middag-editie een vraaggesprek van de heren Omta en Keppel heeft uitgezonden over de 29 onbekende gevallenen tijdens de inundatie op 17-04-1945. Waarvoor eigenlijk een herdenkings plaquette of iets dergelijks geplaatst zou moeten worden op een centrale plaats in de polder. Radio Wieringermeer en Wieringen, beide apart, hebben een vraaggesprek van een uur uitgezonden over het boek. De Schagercourant en de Wieringermeerbode hebben beide vele millimeters gewijd aan het boek, aan de Polder en aan het Genootschap, wij kwamen goed in beeld. Zelfs het NRC Handelsblad heeft een artikel aan ons boek gewijd op 18 april j.1. 'We timmeren lekker aan de weg' In het programma 2-vandaag op 6 mei was een korte, maar zeer goede uitzending over de inundatie, met oude beelden en een aantal vraaggesprekken. In het oorlogs-weekjournaal van de NCRV en in een drie uur durende documentaire van de VPRO is de Wieringermeer ook goed in beeld geweest. Het symposium op 25-04-95 over vrede en waakzaamheid, in relatie met het Jodenkamp werd wederom het Genootschap in het zonnetje gezet door burgemeester Omta om de inleiders Rabbijn Soetendorp, dr S. Faber en P. Dankert als dank, naast de gebruikelijk kado's, een bijzonder, zoals hij het noemde, boek te overhandigen van het Genootschap. De tentoonstelling in het gemeentehuis heeft veel bezoekers gebracht, waaronder veel jeugdige Wieringermeerdersruim 600 scholieren en een ongeveer gelijk aantal ouderen. Zij kwamen ook van verre. Zij kwamen herinneringen delen en verwerken, waaronder een aantal onderduikers en hongerkinderenOok gemeentebesturen en zusterverenigingen van de aangrenzende gemeenten zijn op bezoek geweest. Zij kwamen o.a. uit Ede, Bant, Axel, Haren, Neede, Hoorn, Tilburg, Haarlem, Almere, Kampen, Arnhem, Wormer, Schagen, Brummen, Dronten, Usquert, Alkmaar, Westzaan, Hoogland, Den Haag, Purmerend, Beverwijk, Santpoort, Werkendam, Groningen, Emmeloord, Amsterdam, Rotterdam, Hoofddorp, Leiderdorp, Oegstgeest, Oosthuizen, Den Helder, Zwartemeer, Wageningen, Driebergen, Veenendaal, Schoonhoven, Dedemsvaart, Wanneperveen, Heerhugowaard, Egmond Binnen, Broek op Langedijk, en alle dorpen die aan of nabij de Polder liggen. Oit het buitenland: st Gallen (Zwitserland), en oud Wieringermeerders Piet van Beem Watertown Winscona USA Johan Smidstra Oshowa Ontario Canada Ross and Hary Vokes Kincardine Ontario Canada Aart and Alie Jongejan Ontario Canada A. Groeneweg Honroe WA USA Peter de Boer King City Ontario Canada Dit heeft het Genootschap goed gedaan, we zijn de grens van tweehonderd leden gepasseerd en met elkaar zijn ruim 350 boeken aan de leden uitgedeeld en verkocht. Er zijn nog steeds boeken te koop, vraag aan een van de bestuursleden. - 87 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 3