Het boekje 50 jaar Gereformeerde Kerk Wieringerwerf 1937 - '87 van de heer S. Veenstra Sternstraat 54 Wieringerwerf. Negen kleurenfoto's van de excursie naar Lelystad en Medemblik op 17-09-94 van mevr. W. Haris Eriks. Kopie van Het Nieuwe Land over de opbouw van de Wieringermeer een uitgave van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisves ting en Stedebouw van Uitgeverij NV Munster te Amsterdam 1933 Drietal foto's van A. Dekker, fotograaf van het bedrijf Hoekenga, de Raad van Elf en een vrachtwagen met vlas van P. de Caluwe sr. Drie en twintig foto's van o.a. raadsleden, burgemeester Knorr Kopie van rapporten over de bominslag van 27-09-1943, uitwerpen van brandbommen op het schijnvliegveld aan de Westermiddenmeer- weg dd. 23 en 24 augustus 1943, brief van het Openbaar Lichaam de Wieringermeer aan de inspecteur bescherming bevolking tegen luchtaanvallen dd. 10-12-1940 van de Gemeente Wieringermeer. Een foto van het verlaten van de Wieringermeer op 17-04-1945 op de Schagerweg van de heer J. Beukema Schoor1. Tegeltje van avond-fietsvierdaagse van het VW van 1930 - 1980 50 jaar Wieringermeer van de heer 0. de Vries Wieringerwerf. Diverse foto's van mevr. G. Gerritsen Broer. Tekst van het lied "De ondergang van de Polder" op de wijze van "zachtjes klinkt het avondklokje" van mevr. C.H. Kemmeren Middenmeer. Handleiding voor het gebruik van landbouwwerktuigen en motoren door de heer H.A. Heijnen en A.J. Waiboer geschonken door dhr. J.M. Bakker Middenmeer. Het boek Wording en Opbouw door ir. S. Smeding, alsmede een viertal artikelen uit het Nederlands Bosbouw-ti jdschrift over de beplanting van de Wieringermeer van dhr. R. Klaassen Texel. De Tekst "Land uit Zee" van 06-09-50 en een bijvoegsel van de Staatscourant van 16-03-1938 betreffende de oprichting van de Coöperatieve Verenigde Strooverkoopbureau Wieringermeer UA en een vergunning tot het rijden naar de kerk tijdens de uitvoering van de Aardolie-distributiebeschikking no. 04476 van het jaar 1956 van dhr. M.J. van den Bout Slootdorp. Tegeltje van 50 jaar Wieringermeer van mevr. H. de Graaf Splinter Wieringerwerf. Ontwerp structuurplan Wieringermeer 1979 met de correspondentie van inspraakgroepen en het eindverslag van de inspraak en structuurplan van oktober 1981 van dhrB.G. Bakker Wieringer werf. Het blad OVW, een vijftal exemplaren achter de schermen en jaarverslag no. 1 van dhr. A. Dekker Middenmeer. Brochure van het Heemraadschap "De Wieringermeer" van het Waterschap Hollands Kroon, een programma van de tentoonstelling Macht en Onmacht, 16 stuks gemeentegidsen, Nieuwslijn dd. 06- 01-82 en vastgezet aan elkander een oude cent, een stuiver en een halve cent samen 6^ cent ofwel Seiss Inquart (6^), een radje met de tekst "Nederland zal herrijzen" van dhr. J. de Graaf Wieringerwerf. Een kilogewicht, gevonden in december '45 aan de Wierweg, gegeven door dhr. F. van der Groef Wieringerwerf. Een map "Wat vertel ik aan bezoekers over de Gemeente en het Gemeentehuis, jaaroverzichten '70 t/m '74, een tekst van een toneelstukje voor het gemeentepersoneel geschreven door de heer P. Spanjaart en een gedicht "van Zee tot Polder", "onze Polder in oorlog", een lezing van gemeentesecretaris dhr. J. de Wit, en een map met omschrijving van het raadhuis en de Maaier ontvangen van de Gemeente. Een foto van de echtparen Schaafstra-Stevens en ten Kate en een groepsfoto van leden van de zangvereniging de Lofstem 1950 ontvangen van mevr. V. Schaafstra-Hetzlar Middenmeer. Het spel "laf en flink tijdens Hinke Pink" van mevr. Bron Middenmeer. houden en de uitbreiding in dezelfde nchting wil trachten voort te zetten, toch dreigt er gevaar, dat kleingeestige dorpspolitiek en persoonlijke machtsinvloeden de zoo gemakkelijk te berokken onherstelbare schade aan dorps- en landschapsschoon zullen in de hand werken. En dit zal met alle middelen in dezen nieuwen polder worden ermeden Behalve langs beperkten privaatrechtelijken weg zal het dan echter slechts mogelijk zijn met de middelen, die de Woningwet ons geeft, doch welke dan ook volledig zullen dienen te worden uitgebuit. Uitbreidings-, verkavelings- en bebeouwingsplanne zullen tijdig moeten worden vastgesteld en bouwverboden opgelegd, terwijl daarnevens een goede bouwverordering, voor welke de "Voorschriften voor het bouwen in den Wieringermeerpolder" reeds den grondslag legden, in werking zal moeten worden gesteld, opdat ook op technisch en sociaal gebied regelend kan worden opgetreden. Al deze voorzorgen zullen echter nog zonder resultaat blijven, indien de uitvoering der plannen en de naleving der verordering niet kunnen worden gelegd in deskundige handen, die de doorsnee Nederlandse gemeente nog als luxe en derhalve als overbodig beschouwt. A.D. van Eek Wij ontvingen - 106 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 22