VE.RDtE.PING Afb. 30. Type N. Oppervlakte 71 m2.; inhoud 501 m3.; huur 34.-. Architect Wieger Bruin, Amsterdam BEO. GROND. Deze woningen hebben elk twee woonkamers met keuken beneden en drie, resp. vier slaapkamers met badkamer op de verdieping, benevens een groote zolderruimte, waarop somtijds een dienstboden kamer werd gemaakt. De technische uitvoering dezer woningen ver schilt weinig van die der arbeiderswoningen, welke hierbeneden nader wordt omschreven. Alle luxe in de uitvoering is vermeden. De afbeelding 32 toont hun architectuur. Tenslotte werd nog gebouwd een postkan toortje met woning te Middenmeer (afb. 33). Tot de algemeene uitrusting van alle woningen behooren: een schuurtje met vaste kolenberging, een kelderkast met groote lengte, legplanken, in de keuken een legkast, boven de aanrecht een pannen- plank, waaronder rij panhaakjes, diepe hangkasten met roede, draaibaar bovenraam in de keuken. ELECTRICITEIT De woningen zijn aangesloten aan de water leiding en het electrisch net; enkele bewoners, afkomstig uit streken, waar geen electriciteitsvoor- ziening aanwezig was, gebruiken dit niet öf uit angst voor de „electriek" öf uit vermeende zuinig heid, dan wel bezitten een gloeilampje, dat al naar de kamer, waarin dit noodig is, uitgedraaid en weer ingeschroefd wordt. Het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord Holland heeft als proef alle in de dorpen gebouwde woningen doen voorzien van een gelegenheid tot electrisch koken. Zelfs werden den eersten zestig bewoners te Slootdorp kookapparaten met pannen BEG. GROND. 1 VERDIEPING. Afb. 31. Type J. Oppervlakte 71 m2.; inhoud 453 m3.; huur 30.-. Architecten Hooykaas en Lockhorst, Rotterdam - 99 -

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 15