Begane grond Verdieping Afb. 28. Type V. Bouwbureau „De Wieringermeer" wezen werd door twee lichtpunten, in iederen hoek één, aan te brengen. Inderdaad worden deze kamers door de arbeiders in tweën bewoond en tot volle tevredenheid. De eindwoningen (type C) hebben meestal nog een uitgebouwde slaapkamer en zijn derhalve ge schikt voor grootere gezinnen. Het privaat wordt daarom aan de achterzijde van de woning geprefereerd, omdat dit het minste geloop door de woonkamer veroorzaakt. De verdieping van al deze typen is verdeeld in drie slaapkamers met slechts zeer weinig verlies aan overloopruimte. De opgenomen foto's van het straatje, dat deze woningen vormen, toonen de gevels en de ligging (afbb. 24 en 25). Dezelfde principen, als waarvan bij de voorgaan de groep is uitgegaan, hebben ook voorgezeten bij de nog in aanbouw zijnde typen (type U en V) welke alle met aangebouwde schuur zijn ontworpen (afbb. 27 en 28). Vooral het type V eischt een breed bouwperceel, waarom ertoe is overgegaan in één straat dit type met de schuren aan elkaar vast te bouwen. b. Middenstandswoningen Over den bouw van de middenstandswoningen zullen we kort zijn. Het zijn de typen M (1 stuks), N (4 stuks) en J (10 stuks) (afbb. 29, 30 en 31). Het eene is een suite-type, het andere heeft ge scheiden kamers, waarvan een zich van voor- tot achtergevel uitstrekt. Een dubbele woning te Sloot- dorp van het eerst genoemde type is ingericht als dokterswoning; de eene helft is in gebruik als woning, terwijl de benedenverdieping van de andere helft dienst doet als spreekkamer, apotheek en wachtkamer. V£T?Dlt.PIHQ Afb. 29. Type M. Oppervlakte 71 m2.; inhoud 497 m3.; huur 34.-. Architect Wieger Bruin, Amsterdam

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1995 | | pagina 14