Saamhorigheid heel belangrijk 7. heel goed koopen en wil men naar 1n stad,dan zijn deze per autobus gemakkelijk te bereiken. De eerste bus reed 1 Nov. 1932 van Slootdorp en Middenmeer naar Schagen, toen wij pas in den Polder woonden. Dit was een groote aanwinst. Ik herinner me nog op één van m'n eerste reizen naar Schagen twee vrouwen van collega's ontmoet te hebben, die zich toen ook nog niet erg thuis voelden in den Polder. Zij zeiden:"de slechte tijden blijven we hier en als de toestand beter wordt, gaan we weer naar Groningen" maar wat is dat allemaal anders geloopen. Nu zijn zij al enkele jaren boerin en voe len zich hier goed thuis. Dat we ons zoo thuis voe len in den Polder ligt m.i. vooral aan de groote saamhoorigheid van de eerste bewoners. Dit is tweemaal duidelijk naar voren gekomen en wel de eerste maal in Jan. 1934 toen de Directie het noodig oordeelde een 12-tal bedrijfsleiders te doen afvloeien. Het typische daarvan was, dat géén van de 70 collega's toen vrijwillig durfde te pachten alhoewel wij allen van ons voorkeursrecht gebruik konden maken. Daardoor zag de Directie zich genood zaakt deze 12 bedrijfsleiders door het lot aan te wij zen Daags nadat dit bericht was ontvangen, werd een bijeenkomst belegd waar niemand ontbrak en het mede leven met degenen, die het lot getroffen had, was algemeen Voornoemde saamhoorigheid is ook weer duidelijk ge bleken toen wij vernamen dat één van de oude colle ga's voor de groep van bedrijfsleiders werd gerid derd. De drang hem daarmede te feliciteeren was zoo spontaan, dat er besloten werd hem daartoe op één avond te bezoeken. Daar het gastvrije echtpaar geen kans zag al die menschen in hun huis te ontvangen, boden zij daar toe de gelegenheid in Hotel Smit te Middenmeer. Alle collega's en oud-collega's waren aanwezig met hunne dames. Nooit heb ik een avond meegemaakt waar zoo duidelijk de band werd gevoeld, zoodat we deze avond ook gerust als 'n mijlpaal uit de eerste jaren van ons polderleven kunnen beschouwen. Ik wil eindigen met een opwekking voor het jongere geslacht om naar de nieuwe polders te trekken. U mag van mij als vrouw verschillende moeilijkheden hebben gehoord over deze jaren, maar ik ben er van overtuigd, dat er in de nieuwe polders met onze ervaringen terdege rekening zal worden gehouden. Op uitnodiging van de Boerinnen Bond Wieringermeer is er de volgende dag een excursie met de congres gangsters door de Wieringermeerpolder gehouden. De rede heb ik in de oude spelling gehouden. litWierCrt 6 juni 19391 ACM Teeling-Geers pag. 66

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 9