SLOOTDOQD. MIDDtNMCCC. vanwege de klink niet bizonder voor het maken van een gesloten wegdek. De voetpaden langs de wegen zijn betegeld dan wel verhard door middel van hoogovenslakken- zand. In de meeste gevallen liggen kabels e.d, in deze paden. In de onmiddellijke nabijheid van de café's is een parkeergelegenheid gemaakt, die, hoewel tijde lijk niet in staat het vele verkeer het hoofd te bieden, op den duur zal blijken toereikend te zijn voor de behoefte. Ieder dorp heeft voorts een loswal ter lengte van 100 m., welke zooveel mogelijk in de omgeving van de winkelperceelen gekozen is. Deze loswal dient uitsluitend voor het lossen en laden van on middellijk te vervoeren goederen. Als opslagplaats zijn andere terreinen aangewezen. Eenige straatprofielen zijn ter verduidelijking opgenomen (afb. 3). drinkwatervoorziening De drinkwatervoorziening in de dorpen heeft plaats door het provinciaal waterleidingnet, waar van de watertoren te Wieringerwaard den druk levert. Voorloopig zal de watervoorziening van den polder geheel door dezen toren bediend worden. Het ligt echter in het voornemen het net ook aan een andere zijde te doen aansluiten op een toren, zoodat eventueele stagnatie in de voorziening tot een minimum beperkt zal zijn. electriciteitsvoorziening Reeds in de allereerste periode na het droog vallen werd van Kolhorn af een 10.000 Volt boven- grondsch net gemaakt ten behoeve van stroom- levering bij den sluisbouw te Wieringerwerf. Deze hoogspanningsleiding loopt langs Middenmeer; van dit net is voorloopig gebruik gemaakt bij de stroomlevering der dorpen. Het geheele verdere hoogspannings- en laagspanningsnet is echter in kabel uitgevoerd en ook het bovengrondsche 10.000 Volt net zal t.z.t. in kabel worden uitge voerd. De dorpen krijgen een behoorlijke electrische automatische straatverlichting, waarvan die te Slootdorp in bedrijf is. telefoon Ook de telefoon deed met de post reeds vroeg- pag. 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 24