E CD CO CD Dagtocht van het Genootschap op 17 september j.i Voor de eerste keer organiseerde het Genootschap en excursie. Drie auto's vertrokken richting Medemblik, ons verzamelpunt. De heer Albers deelde aan alle deelnemers een paraplu uit, die goed van pas kwam, die dag. De eerste stop was in Bovenkarspel. Daar kregen we koffie met koek in het recreatiecentrum Streekbos. Albers gaf een korte uitleg over het functioneren van het Streekbos binnen de organisatie van het SOW [Samenwerkingsorgaan Westfriesland]. Daarna vertrokken we naar Lelystad. We bezochten daar het Nieuw Land Poldermuseum. Het is gevestigd in een splinternieuw gebouw, dat in de volksmond al de naam verrekijker heeft gekregen. Het heeft de vorm van een buis, met aan de ene kant uitzicht op het Markermeer en aan de andere kant gezicht op het nieuwe land. Bij aankomst voegden zich nog enkele leden bij Onze groep. Eerst werd er een film vertoond over de inpolderingen en daarna leidde een gids ons rond. Het museum toont in vijftien fasen o.a. de strijd tegen het water, de visserij, bodemvondsten, dijken bouwen, land winnen en bewoonbaar maken. Na de broodmaaltijd reden we weer richting Medemblik, waar we door de heer Bakker en mevrouw de Vries van de oudheidkundige vereniging Medenblick werden ontvangen in de oudheidkamer. Die bevindt zich in een deel van het voormalig weeshuis De Vier Weeskinderen. Op oude kaarten kon men de ontwikkeling van Medemblik volgen. Na verdere uitleg over de tentoongestelde voorwerpen, maakten we met de heer Bakker en mevr, de Vries een rondwandeling door oud Medemblik. Ende paraplu kon dicht blijven. Een geslaagde dag, voor herhaling vatbaar. r- Een deelnemer. Openingstijden maandag l/m vrijdag 10.00-17.00 weekend en feestdagen 11.30-17.00 Toegangsprijzen Volwassenen Hfl 7.50 65+ Hfl 6.00 Kinderen tol 16 jaar Hfl 6.00 Houders van museumjaarkaart en leden van de Vereniging Vrienden van Nieuw Land hebben gralis toegang. L™ pag69 Nieuv/ Land Poldermuseum Oostvaardersdijk 01 - 13 8262 PA Lelystad Telefoon 03200 60799 Telefax 03200 60636

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 12