De Wieringer Courant van 1 930 - 1935 In de periode van 1 930 tot circa 1 935 staan ver schillende berichten en ook grote verslagen van vergaderingen enz. waar t.z.t. over geschreven kan worden Hier volgen enkele korte berichten. Zo stond in de krant van 14 augustus 1931 "Het eerste brood van Wieringermeerrogge gebakken. De eerste rogge in de Wieringermeerpolder is gedorschen en aangekocht door den heer S Halfweeg, bakker, De Haukes Wieringen, die er Wieringer- en Groninger roggebrood van heeft gebakken. Het baksel viel zeer goed uit en de smaak was voortreffelijk. Het brood is opgezonden naar verschillende ingenieurs en anderen, die betrokken zijn bij het in cultuur brengen van den nieuwen polder" Er was fnog meer roggebrood nieuws. In de a^beidersketen in en rond de nieuwe polder verbleven ook veel werkers uit Groningen en Fries land die zeer verknocht waren aan het Groninger roggebroodTevens woonden er al diverse gezinnen uit de noordelijke provincies in de Wieringermeer en waren er bij de reeds gevestigde bewoners veel kostgangers uit het noorden. Om toch het brood, wat ze gewend waren te eten, te verkrijgen liet men het roggebrood uit Groningen komen. Bakker Kl Halfweeg uit De Haukes liet volgens de krant van 18 maart 1932 in zijn bakkerij een speciale oven bouwen zodat de liefhebbers voortaan bij hem het zo bekende Groninger roggebrood konden kopen. Arbeid en inwoning. In de polder was zeer veel werk dus kwam er een groot aantal arbeiders, veelal in hun woonplaats zonder werk, via de Arbeidsbemiddeling hierheen. De meesten kwamen van ver en konden niet iedere avond naar huis, In de krant van dinsdag, 24 maart 1931, stond daarom de volgende oproep: "Kosthuizen gezocht.Zij die ongehuwde kostgangers (in hoofdzaak grondwerkers) kunnen plaatsenwelke Woensdag na Paschen hier heen komen om te werk te worden gesteld in het Oost deel van de Wierin germeer gelieve dit te melden aan het bureau der Arbeidsbemiddeling te H.hoef." Nieuwe bewoners. In 1931 kwamen er al enkele huizen gereed zodat pag. 57

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 13