Wieringermeer-Wieringerwerf korte beschouwing over de indrukken; die een wandelaar over eenige tientallen jaren in den Polder waarschijnlijk zal opdoen. De algemeene indruk zal die zijn van eenigszins koele gaafheid; geen hinderlijke reclames, geen schreeuwende café's en poenige renteniershuisjes op de meest ongewenschte plaatsen; maar een zekere orde in bedrijven en in het rhythme der nederzettingen; een verzorgde beplanting om dorpen en hofsteden en langs de hoofdwegen; er zal welvaart spreken uit de landen en boerderijen en uit de welbewuste houding der bewoners. En wanneer dan deze bezoeker dit geheel vergelijkt bij de andere landen van ons vaderland, dan zal, naar ik verwacht, de slotsom van zijn beschouwing zijn, dat hier een landstreek aan de rij der Nederlandsche gewesten is toegevoegd, die om haar cultuur en om haar landschapsschoon mag meetellen, en in sommige opzichten zelfs eenig en voorbeeldig is. En wat op dit oefenterrein wordt verkregen, kan in volgende inpolderingen worden overtroffen. M. J. Granpré Molière Ledenbijeenkomsten '94/95 Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer 16 november '94 lezing door de dijkgraaf van het Waterschap Hollandskroonde heer S.P. Steltenpool, over het heden en verleden van de waterhuis houding in de Wieringermeer. Aanvang 20.00 uur in de oude Beurs te Middenmeer 26 januari '95 Jaarvergadering van het Genoot schap met lezingen van de heer Ing. R. Klaassen, districtshoofd bij het Staats bosbeheer, over de opbouw van beplantingen in de Wieringermeer. de heer Ing. B. van Dijk, sectiehoofd Openbare Werken en Groenbeheer bij de gemeente Wieringermeer, zal vervolgens ingaan op het beheer van groen voorzieningen en het landschap beleidsplan voor de Wieringer meer Aanvang 20.00 uur in de oude Beurs te Middenmeer 23 maart '95 Lezing van het ROB over de opgra vingen in de Wieringermeer. Ons bestuurslid mevrouw W. Maris Eriks zal tevens vondsten expose ren en desgevraagd een toelich ting verzorgen. Aanvang 20.00 uur in de oude Beurs te Middenmeer Voor inlichtingen omtrent deze avonden kunt u zich wenden tot N. Alberstel. 02272-2650 of J.J. van Remmeren, tel. 02270-2289 Pag. 55

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 11