EERSTE BOOMPLANTDAG IN DE WIERINGERMEER OP 22 APRIL a.s. In den Wieringermeerpolder zal op Zaterdag 22 dezer een boomplantdag gehouden worden voor de schoolgaande kinderen te Slootdorp en Middenmeer; uitgaande van de Directie van de Wieringermeer. De Minister van Waterstaat M r. P.J. Reymer zal de plechtigheid bijwonen en dien dag den eersten boom planten. Om half drie wordt de Minister verwelkomd aan de brug te Slootdorp (bij regenweer in het Gymnastieklokaal.) In optocht - voorafgegaan door muziek - gaat het dan door het dorp naar de Brink. In de stoet wordt meegevoerd de versierde boom, die door den Minister wordt geplant. Na het welkomstwoord van den voorzitter der Dorpscommissie, de heer P.C.J. Peters, burgemeester van Medemblik volgt een toespraak van Minister Reymer en het planten van den boom. Daarna worden de boomen door de kinderen geplant. Het doel van de boomplantdagen is om de kinderen in nauwe aanraking te brengen met de natuur en bij hen de liefde voor de natuur, vooral voor het bosch aan te kweken. Voor de Wieringermeerjeugd is deze dag van bijzondere beteekenis, omdat zij hun boom planten in een tot nog toe boomloos gebied. Ongeveer 250 schoolkinderen, verdeeld in plantgroepen van vijf, zullen hun boom planten aan de Brink en andere wegen te Slootdorp, terwijl voorts aan elke boom een herkenningsteeken wordt bevestigd door het kind dat hem plantte. De langzamerhand populair geworden boomplantliederen zullen ook dien dag worden gezongen; een tractatie is het slot van de feestelijkheid. Des avonds worden in het Gymnastieklokaal te Slootdorp om 7 uur en half 9 de Wieringermeerfilms afgedraaid voor volwassenen, deeluitmakende van de Wieringermeerbevolking. pag. 40

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 7