Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer. Notulen van de vergadering van 14 april 1994 in de bridgezaal van Smit Horeca te Middenmeer. Er zijn 38 personen aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met het begroeten van alle aanwezigen en verwelkomt speciaal mw drs H S Danner, de spreekster van de avond. Er is afbericht ontvangen van de heren Metz en Otten alsmede van de dames Gerritsen en van der Holt. De heer de Graaf wijst er op, dat in de vorige vergade ring, de eigenlijke jaarvergadering, vanwege de enorme belangstelling voor de videoband Middenmeer 1966 na de vertoning daarvan, alleen het financiële verslag en het verslag van de kascontrole commissie zijn goedgekeurd. Van de rest van de agenda kwam gezien het late tijdstip niets aan de orde. Daarom vraag ik, aldus de voorzitter, of iemand bezwaren of opmerkingen heeft over de notulen van de vergadering van 9 december 1993.Zo nee, dan zijn deze hierbij goedgekeurd. Zijn er verder op en/of aanmer kingen over de notulen van de bijeenkomst van 24 februari 1994? Zo niet,dan zijn ook die goedgekeurd. Het jaarverslag over 1993 van de secretaris staat in de onlangs verschenen periodiek van 1 994-1 Wil iemand daarover het woord? Zo nee, dan is ook het jaarverslag van de secretaris goedgekeurd. De voorzitter bedankt de secretaris voor het een en ander. Verder zegt de voorzitter, dat er tijdens de vorige ver gadering nog geen lid voor de kascontrolecommissie is benoemd en vraagt of de heer K Kistemaker bereid is als zodanig zitting te nemen. De heer Kistemaker aan vaardt deze benoeming. Hierna geeft de voorzitter het woord aan mevrouw Danner, werkzaam bij het bureau Monumentenzorg van de provincie Noord-Holland Aan de hand van dia1s van kaarten en mooie kleuropnamen ter plaatse vertelt mevrouw Danner over de stukken van de oude omringdijkdie nog bewaard zijn gebleven. Ook liet zij dia's van oude kleiputten (wielen) zien. Voor een uitvoerig verslag verwijs ik kortheidshalve naar de Wieringermeerbode van 19 april 1.1. waarvan een copie hierachter is opgenomen. Door de aanwezigen werden interessante vragen gesteld waarop door de spreekster uitvoerig werd geantwoord. De heer Albers vestigt de aandacht op de keileembult in het land van de Bont aan de MedemblikkerwegHierop staan nu bomen. Deze keileembult heeft een historische waarde en daarom vraagt hij aan mevrouw Danner of zij wil bevorderen, dat deze bult op de provinciale monu mentenlijst komt te staan. Hierna sluit de voorzitter de vergadering en wenst allen een wel thuis. De secretaris pag.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 3