Uitgave van een speciale kroniek in 1995 Op dinsdag 17 april 1945 was ik nog maar 4 jaar en kan niet veel meer herinnerenmaar een gebeurtenis staat voor mij nog steeds helder. In de bocht van de Nieuwersluizerweg nabij Slootdorp ben ik van een landbouwwagen afgevallenhoe het kon en of ik mij ook verwond heb weet ik nietdaar mijn ouders niet meer leven. Hoe kwam datmijn ooms hebben na het bericht van inundatie direct met 2 paarden en 2 wagens ons gezinbestaande uit mijn vader W.Keppel melkboer te Middenmeer, mijn moeder en mijn beide broers Jan en Adriopgehaald. Wij zijn een zestal weken in de Oostpolder aan Lotweg geëvacueerd. Daarna zijn wij naar Den Oever gegaan bij mijn opa en oma. Ik heb kennis gemaakt met de kleuterschool, kort geleden heb ik een schoolfoto gevonden in een boek over Wieringen. Ik weet nog heel goed dat ik bij mijn vader achter op de fiets naar Midden meer ben geweest, ons huis aan Brugstraat was geheel weg door het water, eveneens de bakkerij van K. Kok. LUISTERT mee In samenwerking met OVW-radio zijn de afgelopen 2 maanden live-uitzendingen geweest met een pionier; te weten de heer I. van de Velde uit Middenmeer op 5 mei j.1. en mevrouw Bolhuis uit Slootdorp op 2 juni j.1. Deze uitzendingen zijn elke eerste donderdag van de maand om 20.00 uur. De volgende uitzending is op 7 juli a.s. en de heer J. Hidden uit Schagen zal zijn ervaringen vertellen over het werkeiland Oude Zeug, het werk aan de Afsluitdijk en het werken aan de ontginning in de Polder. Stem uw radio af op Radio Wieringermeer FM band 107.0 Mhzof op de kabel op 96.5 Mhz. Vijftig jaar geleden heeft de inundatie van de Wieringermeer plaats gevon den, wij willen een speciale uitgave maken over deze gebeurtenis. Enige reacties hebben we al binnen, onze hartelijke dank daarvoor, maar dat is niet voldoende. Graag foto's, verhalen, kranten, tijdschriften van u, alles blijft uw eigendom. Mijn eigen verhaal is: Uw heeft nog veel meer verhalen, vertel het ons. Graag reactie aan de redactie, adressen op binnenblad Inhoudsopgave Notulen vergadering 14-04-94 pagina 36 Kunt u zich nog herinneren 37 Genootschap beluisterd Danner 39 Eerste boomplantdag 22 april 193 3 40 Wij ontvingen42 Wij verwelkomen 44 Op reis naar het Nieuwe Land 45 Ook dit nog 46 pag. 46

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 13