Jaarverslag 1993 van de secretaris, Bestuur. Bijeenkomsten. Het eerste volledige jaar sinds de oprichting van ons Genootschap op 10 december 1992 is voorbij. Na artikelen in de Wieringermeerbode en de Schager Courant alsmede na interviews met de initiatiefneemster voor radio Noord-Holland en radio Wieringermeer werd op 30 september 1992 een bijeenkomst gehouden onder voorzitterschap van de heer J de Graaf om te peilen in hoeverre er belangstelling bestond voor de oprichting van een Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringer meer. Er meldden zich 29 ledenl Op deze avond hield mevrouw K Bossaersprovinciaal consulent geschiedbeoefening, een lezing over de waar den van plaatselijke en regionale geschiedenis, gebruiken, dialecten enz. alsmede het belang van plaatselijke historische verenigingen. Haar ervaring is dat het samenstellen van een eerste bestuur veelal een groot probleem is. Gelukkig niet hier want na de bijeenkomst meldden zich reeds enkelen aan om zitting te hebben in een voorlopig bestuur. Dit bestuur heeft statuten voorbereid waarna notaris Butijn te Hippolytushoef de concept statuten geheel belangeloos heeft gereed gemaaktTijdens de bijeenkomst van 10 december 1992 werden de statuten besproken en door de notaris toegelicht waarna de vergadering de statuten goed keurde. Hierop verklaarde de voorzitter het Genootschap als zodanig te zijn opgericht. De heer J de Graaf werd voorzitter; mevrouw ACM Teeling - Geers secretaris en de heer C Keppel, penningmeester. Tot bestuurslid werden verkozen: mevrouw W Maris - Eriks alsmede de heren: J J Remmeren, N J Brugman en N Albers. De heer N Albers werd vice-voorzitter Na vorenbedoelde bestuursverkiezing hield ons lid, de heer A Metz uit Dronten, een lezing getiteld "Mensen die de Wieringermeer maakten". Eerst op 14 oktober 1993 werd een tweede vergadering belegd waarbij 41 personen aanwezig waren. Deze avond sprak de heer A Metz over "Mensen die de Wieringer meer leefbaar maakten" Op 9 december 1993 is een derde bijeenkomst gehouden. Er waren 38 personen aanwezig. De heer A Lindenbergh uit Den Oever verhaalde over de Wieringermeerpolder tussen 1930 en 1940. Tevens vertoonde hij een dertigtal dia's.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1994 | | pagina 5