12 5. Er zijn geen schriftelijke suggesties voor eventuele ledenvergaderingen ingediend. Vanuit de vergadering worden verschillende suggesties gelanceerd zoals een lezing over het begin van de polder door mevrouw T Kok -Laan en de heer Aalders, die voor de VPRO zijn ge ïnterviewd. Bij de VPRO is een copie van de originele band opgevraagd. Er is veel op de band opgenomen maar heel weinig van uitgezonden. Enkele aanwezigendie de uitzending hadden gehoord, vonden deze heel goed. Het materiaal van de Stichting Th. List bevat veel verhalen, dia-series, foto's enz. Mevrouw List zegde toe,dat door allerlei drukte eerst over een jaar hierover kan worden gesproken. Er zijn ook geluidsbandjes van gesprekken met en over Wieringermeerders van onze plaatselijke radio-omroep. Wordt daar ook opgelet? Er blijken oude films over de Wieringermeer te zijn. Enkele zijn aan de gemeente gegeven. In het Filmmuseum te Amsterdam en bij de Rijksdienst van de IJsselmeerpol- ders te Lelystad zijn nog oude films aanwezig. De secretaris vertelt,dat Peter Knijn haar heeft benaderd over films,die hij heeft overgenomen van de Nederlandse Blinden Bond o.a. over Middenmeer. Het bestuur zal nader kontakt met Peter Knijn videoprodukties te Opmeer opnemen 6. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mee, dat het de bedoeling is omstreeks 9 december a.s. weer een leden vergadering te organiseren. Verder wordt getracht eind februari de jaarvergadering te houden. Medio november a.s. zal een tweede periodiek verschijnen waarin o.a. de notulen van deze vergadering zullen worden opgenomen. De heer Aaldersconsul van de Oorlogsgraven Stichting, merkt op, dat er voor enkele buitenlandse oorlogs-geval- lenen op de begraafplaats te Middenmeer eregraven aan wezig zijn en vraagt wat er voor de gevallenen uit de Wieringermeer is gedaan? Zoals b.v. mevrouw Admiraal? Het bestuur zal de namen van de gevallenenvermeld op het gedenkteken op de hoek Westerterpweg/Schagerweg bekijken. (Deze lijst wordt elders in deze periodiek opgenomen 7/8. Na de pauze geeft de voorzitter het woord aan de heer Metz,die zal spreken over "Mensen,die de Wieringermeer leefbaar maakten". Deze interessante lezing wordt in zijn geheel elders in deze uitgave opgenomen. 9. Hierna dankt de voorzitter de heer Metz voor zijn uiteenzetting en wenst allen een wel thuis.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 4