2. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen ver meld, onverminderd het bepaalde in artikel 21. Statutenwi1ziginq Artikel 21. 1In de statuten van de vereniging kan geen verandering wor den aangebracht dan door een besluit van een algemene ver gadering, waartoe is opgeroepen met de mededeling, dat al daar wijzigingen van de statuten zal worden voorgesteld. 2. Zij die de oproeping tot de algemene vergadering ter be handeling van een voorstel tot statutenwijziging hebben gedaan, moeten tenminste vijf dagen vóór de vergadering een afschrift van dat voorstel, waarin de voorgedragen wijziging woordelijk is opgenomen, op een daartoe geschik te plaats voor de leden ter inzage leggen tot na afloop van de dag, waarop de vergadering wordt gehouden. 3. Een besluit tot statutenwijziging behoeft tenminste twee/ - derde van de uitgebrachte stemmen, in een vergadering waarin tenminste twee/derde van de leden tegenwoordig of vertegenwoordigd is. Is niet twee/derde van de leden te genwoordig of vertegenwoordigd, dan wordt binnen vier we ken daarna een tweede vergadering bijeengeroepen en gehou den, waarin over het voorstel, zoals dat in de vorige ver gadering aan de orde is geweest, ongeacht het aantal te genwoordige of vertegenwoordigde leden, kan worden beslo ten, mits met een meerderheid van tenminste twee/derde van de uitgebrachte stemmen. 4 Een statutenwijziging treedt niet in werking dan nadat hiervan een notariële akte is opgemaakt. Tot het doen ver lijden van de akte is ieder bestuurslid bevoegd. Ontbinding Artikel 22. 1De vereniging kan worden ontbonden door een besluit van de algemene vergadering. Het bepaalde in de leden 1, 2 en 3 van het voorgaande artikel is van overeenkomstige toepas sing. 2. Het archief, de eventuele bibliotheek en de eventuele za ken verband houdende met de geschiedenis van Wieringermeer worden zo mogelijk overgedragen aan de gemeente, waarin de vereniging haar zetel heeft. 3. Het batig saldo na vereffening vervalt aan degenen, die ten tijde van het besluit tot ontbinding lid waren. Ieder hunner ontvangt een gelijk deel. Bij het besluit tot ont binding kan echter ook een andere bestemming aan het batig saldo worden gegeven. Huishoudelijk reglement. 1. De algemene vergadering kan een huishoudelijk reglement 2. Het huishoudelijk reglement mag niet in strijd zijn met de wet, ook waar die geen dwingend recht bevat, noch met de statuten. Artikel 24. In alle gevallen waarin de statuten niet duidelijk zijn, be slist het bestuur. Slotbepaling Artikel 25. Voor de eerste maal worden benoemd tot leden van het bestuur: 1de heer Jacob de Graafde comparant sub 1 2mevrouw Antonia Cornelia Maria Teeling-Geersde comparan- te sub 2 3. de heer Cornelis Keppel, manager, wonende te 1613 EK Grootebroek, gemeente Stede Broec, Pandhof 33, geboren te Wieringermeer op zeven maart negentienhonderd één en veer tig, gehuwd. 4. de heer Nicolaas Jan Brugman, verkoper, wonende te 1771 AX Wieringerwerfgemeld, Karei Doormanstraat 24, geboren te Wieringermeer op één en twintig maart negentienhonderd vier en veertig, gehuwd. 5. de heer Nicolaas Albers, hoofd afdeling groen- en recrea- tiebeheer, wonende te 1771 JH Wieringerwerf, gemeld, Slenk 2, geboren te Beverwijk op veertien mei negentienhonderd vijftig, gehuwd. 6. mevrouw Willy Hendrina Maris-Eriks, huisvrouw, wonende te 1774 NV Slootdorp, gemeente Wieringermeer, Ulkeweg 29, geboren te Zijpe op dertig september negentienhonderd vier en veertig, gehuwd. 7. de heer Josephus Johannes Kemmeren, landbouwer, wonende te 1775 BN Middenmeer, gemeld, Leeghwaterstraat 9, geboren te Raamsdonk (Noord-Brabant) op vijf en twintig januari ne gentienhonderd vier en twintig, gehuwd. van wie de sub 1, 2 en 3 genoemden de functies van voorzit ter, secretaris en penningmeester bekleden. Waarvan akte in minuut is verleden te Wieringen, op de datum in het hoofd dezer akte vermeld. Na zakelijke op gave van de inhoud van deze akte aan de verschenen personen, hebben deze eenparig verklaard van de inhoud van deze akte te hebben kennis genomen en op volledige voorlezing daarvan geen prijs te stellen. Vervolgens is deze akte na beperkte voorle zing door de mij bekende comparanten en mij, notaris, onder tekend, om veertien uur veertien minuten. Getekend: J. de Graaf; A.C.M. Teeling-Geers; D. Butijn. UITGEGEVEN VOOR AFSCHRIFT

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 29