3. Bij huishoudelijk reglement kunnen nadere regelen aangaan de de vergaderingen van en de besluitvorming door het be stuur worden gegeven. Bestuurstaak - Vertegenwoordiging. Artikel 14. 1Behoudens de beperkingen volgens de statuten is het be stuur belast met het besturen van de vereniging. 2. Indien het aantal bestuursleden beneden vijf is gedaald, blijft het bestuur bevoegd. Het is echter verplicht zo spoedig mogelijk een algemene vergadering te beleggen, waarin de voorziening in de open plaats of de open plaat sen aan de orde komt. 3. Het bestuur is bevoegd onder zijn verantwoordelijkheid be paalde onderdelen van zijn taak te doen uitvoeren door commissies of perso(o)n(en)die door het bestuur worden benoemd 4. Het bestuur is, mits met goedkeuring van de algemene ver gadering, bevoegd tot het sluiten van overeenkomsten tot het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederen, het sluiten van overeenkomsten, waarbij de vereniging zich als borg of hoofdelijk medeschuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zekerheidstelling voor een schuld van een derde verbindt, het aannemen van schen kingen, legaten of erfstellingen waaraan bezwarende voor waarden zijn verbonden. Op het ontbreken van deze goedkeuring kan door en tegen derden beroep worden gedaan. 5Het bestuur behoeft eveneens goedkeuring van de algemene vergadering voor besluiten tot: I. onverminderd het bepaalde onder II, het aangaan van rechtshandelingen en het verrichten van investeringen, een bedrag of waarde van vijfduizend gulden 5.000, te boven gaande; II. a. het huren, verhuren en op andere wijze in gebruik of genot verkrijgen en geven van onroerende goede ren; b. het aangaan van overeenkomsten, waarbij aan de ver eniging een bankkrediet wordt verleend; c. het ter leen verstrekken van gelden, alsmede het ter leen opnemen van gelden, waaronder niet is be grepen het gebruikmaken van een aan de vereniging verleend bankkrediet; d. het aangaan van dadingen; e. het optreden in rechte, waaronder begrepen het voe ren van arbitrale procedures, doch met uitzondering van het nemen van conservatoire maatregelen en van het nemen van die rechtsmaatregelen, die geen uit stel kunnen lijden; f. het sluiten en wijzigen van arbeidsovereenkomsten. - Op het ontbreken van deze goedkeuring kan door en tegen derden geen beroep worden gedaan. 6. Onverminderd het in de laatste volzin van lid 4 bepaalde, wordt de vereniging in- en buiten rechte vertegenwoordigd: door de voorzitter, tezamen met de secretaris of penning meester. 7Voor het beschikken over banktegoeden kan aan de penning meester een volmacht worden afgegeven. Jaarverslag - Rekening en verantwoording. Artikel 15. 1. Het verenigingsjaar loopt van één januari tot en met één en dertig december. 2Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de vereniging zodanige aantekeningen te houden, dat daaruit te allen tijde haar rechten en verplichtingen kunnen wor den gekend. 3Het bestuur brengt op een algemene vergadering binnen zes maanden na afloop van het verenigingsjaarbehoudens ver lenging van deze termijn door de algemene vergadering, zijn jaarverslag uit en doet, onder overlegging van een balans en een staat van baten en lasten, rekening en ver antwoording over zijn in het afgelopen boekjaar gevoerd bestuur. Na verloop van de termijn kan ieder lid deze re kening en verantwoording in rechte van het bestuur vorde ren 4. De algemene vergadering benoemt jaarlijks uit de leden een commissie van tenminste twee personen, die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. De commissie onderzoekt de reke ning en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. 5Vereist het onderzoek van de rekening en verantwoording bijzondere boekhoudkundige kennis, dan kan de commissie van onderzoek zich door een deskundige doen bijstaan. Het bestuur is verplicht aan de commissie alle door haar ge wenste inlichtingen te verschaffen, haar desgewenst de kas en de waarden te vertonen en inzage van de boeken en be scheiden der vereniging te geven. 6. De last van de commissie kan te allen tijde door de alge mene vergadering worden herroepen, doch slechts door de benoeming van een andere commissie. 7. Het bestuur is verplicht de bescheiden, bedoeld in de le den 2 en 3tien jaren lang te bewaren. Algemene vergaderingen. Artikel 16. 1. Aan de algemene vergadering komen in de vereniging alle bevoegdheden toe, die niet door de wet of de statuten aan het bestuur zijn opgedragen. 2. Jaarlijks, uiterlijk zes maanden na afloop van het vereni gingsjaar, wordt een algemene vergadering -de jaarvergade ring- gehouden. In de jaarvergadering komen onder meer aan de orde: a. het jaarverslag en de rekening en verantwoording, be doeld in artikel 15 met het verslag van de aldaar be doelde commissie; b. de benoeming van de in artikel 15 genoemde commissie voor het volgende verenigingsjaar; c. voorziening in eventuele vacatures; d. voorstellen van het bestuur of de leden, aangekondigd bij de oproeping voor de vergadering. 3. Andere algemene vergaderingen worden gehouden zo dikwijls het bestuur dit wenselijk oordeelt.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 26