5. Een lid is niet bevoegd door opzegging van zijn lidmaat schap een besluit, waarbij de verplichtingen van de leden van geldelijke aard zijn verzwaard, te zijnen opzichte uit te sluiten. 6Ontzetting uit het lidmaatschap geschiedt door het be stuur. 7. Van een besluit tot opzegging van het lidmaatschap door de vereniging, op grond dat redelijkerwijs van de vereniging niet gevergd kan worden het lidmaatschap te laten voortdu ren en van een besluit tot ontzetting uit het lidmaat schap, staat de betrokkene binnen een maand na de ont vangst van de kennisgeving van het besluit beroep open op de algemene vergadering. Hij wordt daartoe ten spoedigste schriftelijk van het be sluit met opgave van redenen in kennis gesteld. Gedurende de beroepstermijn en hangende het beroep, is het lid ge schorst. 8. Wanneer het lidmaatschap in de loop van een verenigings- jaar eindigt, blijft desalniettemin de jaarlijkse bijdrage voor het geheel verschuldigd. Het bestuur is echter be voegd daarvan op gronden van redelijkheid en billijkheid - als bijvoorbeeld in geval van verhuizing- ontheffing te verlenen. Einde van de rechten en verplichtingen van aspirantleden en donateurs Artikel 8. 1De rechten en verplichtingen van een aspirantlid en van een donateur kunnen te allen tijde wederzijds door opzeg ging worden beëindigd, behoudens dat de jaarlijkse bijdra ge over het lopende verenigingsjaar voor het geheel blijft verschuldigd, met overeenkomstige inachtneming van het aan het slot van het vorige artikel bepaalde. 2. Opzegging namens de vereniging geschiedt door het bestuur. Jaarlijkse bijdragen. Artikel 9 1. De leden, de aspirantleden en de donateurs zijn gehouden tot het betalen van een jaarlijkse bijdrage, die door de algemene vergadering zal worden vastgesteld. 2. Het bestuur is bevoegd in bijzondere gevallen gehele of gedeeltelijke ontheffing van de verplichting tot het beta len van een bijdrage te verlenen. Rechten aspirantleden en donateurs Artikel 10. Behalve de overige rechten, die aan aspirantleden en dona teurs bij of krachtens deze statuten worden toegekend, hebben zij het recht de door de vereniging georganiseerde activitei ten en andere evenementen bij te wonen. Bestuur Artikel 11. 1Het bestuur bestaat uit een door de algemene vergadering vast te stellen aantal personen, met een minimum van vijf, en een maximum van zeven leden, die door de algemene ver gadering worden benoemd. De benoeming geschiedt uit de leden, behoudens het bepaalde in lid 2. 2De algemene vergadering kan besluiten dat één lid van het bestuur buiten de leden wordt benoemd. 3De benoeming van bestuursleden geschiedt uit één of meer bindende voordrachten, behoudens het bepaalde in lid 4. Tot het opmaken van zulk een voordracht zijn bevoegd zowel het bestuur als tien leden. De voordracht van het bestuur wordt bij de oproeping voor de vergadering meegedeeld. Een voordracht door tien of meer leden moet voor de aanvang van de vergadering schrif telijk bij het bestuur worden ingediend. 4Aan elke voordracht kan het bindend karakter worden ontno men door een met tenminste twee/derde van de uitgebrachte stemmen genomen besluit van de algemene vergadering, geno men in een vergadering, waarin tenminste twee/derde van de leden vertegenwoordigd is. 5. Is geen voordracht opgemaakt, of besluit de algemene ver gadering, overeenkomstig het voorgaande lid, de opgemaakte voordrachten het bindend karakter te ontnemen, dan is de algemene vergadering vrij in de keus. 6. Indien er meer dan één bindende voordracht is, geschiedt de benoeming uit die voordrachten. Einde bestuurslidmaatschap - Periodiek lidmaatschap - Schor sing Artikel 12. 1. Elk bestuurslid, ook wanneer hij voor een bepaalde tijd is benoemd, kan te allen tijde door de algemene vergadering worden ontslagen of geschorst. Een schorsing, die niet binnen drie maanden gevolgd wordt door een besluit tot ontslag, eindigt door het verloop van die termijn. 2. Elk bestuurslid treedt uiterlijk vier jaar na zijn benoe ming af, volgens een door het bestuur bij te houden roos ter van aftreden. De aftredende is herkiesbaar; wie in een tussentijdse va cature wordt benoemd, neemt op het rooster de plaats van zijn voorganger in. 3. Het bestuurslidmaatschap eindigt voorts: a. ten aanzien van een bestuurslid dat uit de leden be noemd is: door het eindigen van het lidmaatschap van de vereniging; b. door bedanken. Bestuursfuncties - Besluitvorming van het bestuur. Artikel 13. 1. De voorzitter wordt rechtstreeks in functie gekozen. Voor het overige wijst het bestuur uit zijn midden een secreta ris en een penningmeester aan. Het kan voor elk van voor noemde drie functionarissen uit zijn midden een vervanger aanwijzen. Een bestuurslid kan meer dan één functie bekle den. Een vervanger vervangt de persoon, waarvoor hij als vervanger is aangewezen, in alle gevallen van diens afwe zigheid of ontstentenis. 2Van het verhandelde in elke vergadering worden door de se cretaris notulen opgemaakt, die door de voorzitter en de secretaris worden vastgesteld en ondertekend. In afwijking van hetgeen de wet dienaangaande bepaalt, is het oordeel van de voorzitter omtrent de totstandkoming en de inhoud van een besluit niet beslissend.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 24