Heden de drie en twintigste december negentienhonderd twee en negentig, verschenen voor mij, mr Dingnis Butijn, notaris ter standplaats Wieringen: 1. de heer Jacob de Graaflandbouwer, geboren te Haarlemmer meer op vijf en twintig mei negentien honderd een en twin tig, wonende te 1771 CN Wieringerwerfgemeente Wieringer- meer, Brinkweg 6, gehuwd met mevrouw Heily Splinter. 2. mevrouw Antonia Cornelia Maria Geerszonder beroep, ge boren te Nieuw Vossenmeer op zeven februari negentien hon derd een en dertig, wonende te 1775 EC Middenmeer, gemeen te Wieringermeer, Beukenlaan 46, gehuwd met de heer Petrus Servatius Teeling. De comparanten hebben verklaard een vereniging op te richten - met de navolgende statuten: Naam Artikel 1 De vereniging draagt de naam: Genootschap voor de Geschiede nis van Wieringermeer" Zetel Artikel 2 Zij heeft haar zetel te Wieringermeer. Doel Artikel 3 1De vereniging heeft ten doel het doen beoefenen en het be vorderen van de kennis van, en de belangstelling voor, de geschiedenis van Wieringermeer en van het historisch streekeigen alsmede de daarin opgetreden veranderingen. 2. De vereniging tracht dit doel onder meer te bereiken door: a. het bevorderen van de kennis van de plaatselijke ge schiedenis; b. het behoud van al zodanige zaken van betekenis voor deze geschiedenis; c. het geven van voorlichting en het uitgeven van publica ties; d. het samenwerken met verenigingen met een soortgelijk doel; e. alle andere wettige middelen die hiervoor bevorderlijk kunnen zijn. Leden/Ereleden Artikel 4 1. Leden van de vereniging kunnen zijn rechtspersonen of zij, die de zestienjarige leeftijd hebben bereikt, en zich ver bonden hebben de jaarlijkse contributie te betalen. 2. Het bestuur houdt een register, waarin de namen en adres sen van alle ereleden, leden en donateurs zijn opgenomen. - 3. Ereleden zijn zij, die op voordracht van het bestuur of van een zodanig aantal leden als bevoegd is tot het uit brengen van één/tiende der stemmen, door de algemene ver gadering alszodanig zijn benoemd. Deze voordracht en benoeming dienen plaats te hebben op grond van bijzondere verdiensten van de betrokkene jegens de vereniging, of jegens de geschiedenis van de Wieringer meer in het algemeen. Ereleden hebben overigens de rechten en verplichtingen van gewone leden; zij zijn echter vrijgesteld van de verplich ting tot het betalen van de bijdrage als bedoeld in arti kel 9 Asoirantleden/Donateurs Artikel 5 1. Aspirantleden zijn zij, die aan de activiteiten van de vereniging deelnemen, doch nog niet de zestienjarige leef tijd hebben bereikt. 2. Donateurs zijn rechtspersonen of natuurlijke personen, die zich bereid verklaard hebben de vereniging financieel te steunen met een door de algemene vergadering vast te stel len minimum-bijdrage. 3Aspirantleden en donateurs hebben geen andere rechten en verplichtingen dan die, welke hun bij of krachtens de sta tuten zijn toegekend en opgelegd. Toelating Artikel 6 1. Het bestuur beslist omtrent de toelating van leden, aspi rantleden en donateurs 2. Bij niet-toelating tot lid kan de algemene vergadering alsnog tot toelating besluiten. Einde van het lidmaatschap. Artikel 7 1. Het lidmaatschap eindigt: a. door het overlijden van het lid; b. door opzegging door het lid; c. door opzegging namens de vereniging. Deze kan geschie den wanneer een lid zijn verplichtingen jegens de ver eniging niet nakomt, alsook wanneer redelijkerwijs van de vereniging niet gevergd kan worden het lidmaatschap te laten voortduren; d. door ontzetting. Deze kan alleen worden uitgesproken wanneer een lid in strijd met de statuten, reglementen of besluiten der vereniging handelt, of de vereniging op onredelijke wijze benadeelt. 2. Opzegging namens de vereniging geschiedt door het bestuur. 3Opzegging van het lidmaatschap door het lid of door de vereniging kan slechts schriftelijk geschieden tegen het einde van een verenigingsjaar en met inachtneming van een opzeggingstermijn van vier weken. Echter kan het lidmaat schap onmiddellijk worden beëindigd, indien van de vereni ging of van het lid redelijkerwijs niet gevergd kan worden het lidmaatschap te laten voortduren. 4 Een opzegging in strijd met het bepaalde in het vorige lid, doet het lidmaatschap eindigen op het vroegst toege laten tijdstip, volgende op de datum, waartegen was opge zegd

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 22