2 VAN DE BESTUURSTAFEL Notulen van de vergadering van het Genootschap voor de geschiedenis van Wieringermeer in op richting, gehouden op 10 december 1992 te 20.00 uur in Smit Horeca te middenmeer. êT^ 1 1. De voorzitter, de heer J. de Graaf, opent de vergadering en heet alle aanwezigen en met name de heer A. Metz uit Dronten van harte welkom. Het verheugt hem, dat zovele gekomen zijn voor de oprichtingsbijeenkomst van het Genootschap. 2. Kort verslag van de activiteiten sedert 30 september 1992 door mevr. A.C.M. Teeling Geers. Zij vertelt over de verrassing in het raadhuis te wieringerwerf en haalt het laken weg zodat het prachtige vaandel van de inmiddels opgeheven Wieringermeerfanfare zichtbaar wordt. Onder luid applaus wordt dit vaandel aanvaard. Verder wijst zij op de andere zaken, zie lijst van bezittingen in dit blad, die aan het Genootschap zijn aangeboden. 3. behandeling van de door notaris Butijn opgestelde ontwerp-statuten en puntsgewijze vaststelling van de definitieve tekst van de statuten. De naam voor de vereniging wordt "Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer" met algehele instemming aangenomen. De artikelen 2 t/m 10 worden zonder op- of aanmerkingen aangenomen. Nadien worden diverse vragen gesteld en suggesties voorgesteld. Notaris Butijn komt in de vergadering en geeft de gewenste toelich ting op de vragen. 4. Definitieve oprichting van het Genootschap is door het vaststellen van de Statuten door de vergadering een feit. En de voorzitter stelt vast dat het Genootschap is opgericht. 5. Benoeming van de bestuursleden door de algemene vergadering. De voorzitter vraagt of alle aanwezigen, die de presentielijst hebben getekend inderdaad lid worden wordt met algemene instemming vastgesteld. De stemopnemingscommissie bestaat uit de heer J.S. Punter en mevrouw H. Iwema Beukema. De voorgestelde bestuursleden in alfabetische volgorde: mevr. W. Maris Eriks, dhr. N. Albers, dhr. N.J. Brugman, dhr. J.J. Kemmeren en dhr. T.S.J. Rolsma. Er moeten vier bestuursleden worden gekozen. Aantal uitgebrachte stemmen 32; 1 blanco stem, mevr. Maris 29; dhr. Albers 28; dhr. Brugman 24; en dhr. Rolsma 22 stemmen zodat de laatste heer geen zitting neemt in het bestuur. Allen nemen de benoeming aan. 7. Causerie door het lid de heer A. metz uit Dronten over "Mensen die de Wieringermeer maakten." Zijn zeer interessante lezing is in deze uitgave in zijn geheel opgenomen. 8. De voorzitter dankt de spreker voor zijn belichting van de werkers, die eigenlijk nooit naar voren worden gebracht maar toch veel, heel veel werk hebben verzet, verder dankt de voorzitter de heer Butijn voor zijn toelichting op de vragen betreffende de Statuten en verder alle aanwezigen voor hun inbreng en sluit de vergadering. 6. Pauze

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 4