1 Beste lezers en lezeressen, Namens het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer wil ik een kort woordje op papier zetten. De vereniging is op 10 december 1992 opgericht en Koninklijk goedgekeurd op 23 december 1992 bij notaris D. Buteijn. Ze heeft ten doel het doen beoefenen en het bevorderen van de kennis van en de belangstelling voor de geschiedenis van de Wieringermeer en van het historisch streekeigen alsmede de daarin opgetreden veranderingen. Momenteel bestaat de Wieringermeerpolder meer dan 60 jaar en in brede lagen van de bevolking is er veel belangstelling voor de geschiedenis van onze polder. In Noord Holland is men zeer actief op dit terrein en door de Provincie is vele jaren geleden een stichting Regionale Geschiedbeoefening opgericht, waarmee wij een goed contact hebben. In onze provincie zijn een 35 verenigingen, 12 stichtingen, 4 werkgroepen en 1 commissie met het hetzelfde doel bezig als wij. Velen zijn ingeschreven in de Kamer van Koophandel net als ons genootschap. Op 5 en 6 juni 1993 wordt in de kelder van het raadhuis in Wieringerwerf een manifestatie van "Land van Holland" gehouden en waar wij als genootschap u hopen te ontmoeten. Ik hoop dat de eerste uitgave van dit blad bij u in goede aarde valt en dat u dit blad aan vele andere mensen in uw naaste omgeving laat lezen en ik hoop dat naast dat nog vele uitgaven zullen volgen wij ook vele nieuwe leden mogen begroeten. J. de Graaf yoorzitter 4. Grasland-boerderij (type h\.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1993 | | pagina 3