8 had namelijk wel materiaal nodig om de producten te kunnen vervoeren. Ook schafte hij een paar witgeverfde melkbussen aan. Daarna moest je dan maar kijken of er mensen waren waar jij als melkboer de melk mocht leveren. Dat het allemaal niet vanzelf ging zal eenieder begrijpen. Later werd de handkar verruild voor een bakfiets, waarmee Piet een gedeelte van Limmen voorzag van melk en andere producten. De overige klanten werden in de loop der jaren bediend door diverse knechten. Maar de aanhouder wint. Na verloop van tijd werd er toch een goed resultaat geboekt. Niet alleen de melkzaak ging vooruit, ook kreeg het echtpaar gezinsuitbreiding. Zo werd zoon Jan als eerste geboren in 1920. Hij werd later hoofd van de Corneliusschool in Limmen. Jan heeft daar tot aan zijn pensioen gewerkt. Zoon Jan was een geboren en getogen, echte Limmer. Hij was lid van het zangkoor en zat in veel verenigingen en commissies. Vijf jaren later, in 1925, kwam zoon Kees ter wereld. Die ging vanaf de lagere school naar het missiehuis in Driehuis. Dat vond men prachtig, want in die tijd was het zo dat het veel aanzien gaf als je een zoon had die voor priester studeerde. Alleen zag Kees na enige jaren toch in dat dit niet zijn juiste keuze was. Hij is dan ook meteen maar doorgegaan naar de kweekschool in Beverwijk. Daar studeerde hij verder af en hij ging door met een studie Frans. Hij heeft zowel in Santpoort als in Alkmaar Franse les gegeven. Helaas is Kees op een veel te jonge leeftijd van 65 jaar overleden. Zes jaar later (1931) werd Gerard geboren. Gerard voelde zich verplicht zijn vader niet in de steek te laten. Dit kwam omdat zijn broers hun werk in het onderwijs hadden gevonden. Hij is vanaf zijn dertiende tot aan zijn vijfentwintigste jaar bij zijn vader in de zaak gebleven. Piet Duijkersloot had naast zijn ondernemerschap van melkboer echter nog een mooie en bijzondere hobby. Hij kon enorm goed schrijven. Hij schreef wensen en levenslopen voor diverse mensen, die een feestje hadden. Als hij tijdens zijn werk een ingeving had wat hij voor zijn hobby kon gebruiken dan stopte hij even om dat dan maar even op te schrijven. Zijn loflied op Limmen zal bij vele Limmers bekend zijn. Het is zelfs tijdens een begrafenis van iemand van de familie Winder gezongen. Zo heeft hij velen, niet alleen inwoners van

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 9