6 Op zekere zondag was het de beurt van vader Jan om naar de kerk te gaan. Hij ging voor de verandering niet naar de parochiekerk maar besloot eens om een kerk in de buurt van Rotterdam te bezoeken. Daar het steeds later werd voor hij terugkwam, werden ze thuis toch wat ongerust, en niet ten onrechte. Het werd avond en vader was nog steeds niet thuis. Inmiddels was hij al als vermist opgegeven. Aan de onzekerheid kwam een einde toen een agent kwam vertellen dat er in de kerk iemand was overleden aan een hartstilstand. Vader Jan was toen 34 jaren oud. Dan blijf je opeens als vrouw alleen achter met twee kleine kinderen in de leeftijd van 4 en 5 jaar. In die tijd betekende het dat als je geen man meer had, je ook niet meer beschikte over een inkomen. Noodgedwongen is het gezin toen weer teruggegaan naar Noord- Holland waar een huisje werd gehuurd in de Limmerbuurt aan de Rijksweg in Limmen. Moeder Elizabeth probeerde met wat verstelwerk, de verkoop van heet water voor de was en hete briketten nog wat te verdienen. Na enige tijd kreeg ze kennis aan een man, genaamd Gerrit de Boer uit Heemskerk. Gerrit was weduwnaar en had zeven kinderen uit zijn eerste huwelijk. Elizabeth is in dat gezin eerst als huishoudster gaan werken en is later met deze Gerrit de Boer getrouwd. Om goed voor dit grote gezin met zowel haar eigen kinderen als de kinderen van Gerrit te kunnen zorgen én om problemen met de kinderen onderling te vermijden werd zoon Piet Duijkersloot destijds ondergebracht bij zijn oom Arie Duin. Deze Arie was getrouwd met een zus van Elizabeth Haanraads, de moeder van Piet. Arie bewoonde een boerderij aan de Oosterzij in Limmen. (Deze boerderij kwam later in bezit van Jaap Groot, die weer getrouwd was met Anne Duin, de dochter van Arie Duin. Nog weer later trok zoon Arie Groot daar weer in en nu wonen er nog steeds zonen van boer Arie Groot op deze stek.) Zo werd Piet al op jonge leeftijd ingezet op het werk rondom de boerderij. Hij ging in Limmen naar school en vond daar zijn vrienden. Dat waren vooral boerenjongens uit de buurt. Zo groeide hij op. Op een gegeven moment kreeg hij verkering met een dochter van Kees Groot en Elisabeth Apeldoorn. Dit echtpaar woonde met hun gezin in de boerderij op de Nesse. Deze boerderij staat nog steeds aan de Provinciale weg en is herkenbaar aan de vensters waarin allerlei

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 7