61 Gingen jullie weleens op vakantie? “Nee, wij gingen wel uit logeren in de Schermer, dat vond ik geweldig. Later ging ik met mijn nicht Gree Klaver naar tante Gretha in Burgerbrug. Ook ben ik met Gree en Jopie op de fiets naar Kaatsheuvel gereden, daar woonde een oom van ons, die was daar jachtopzichter. Voordat we aan die rit begonnen hebben we wel geoefend met fietsen, langere afstanden naar Schoorl en zo. Maar goed, wij gingen met z'n drietjes heel vroeg op weg richting Kaatsheuvel, en omdat het zondag was zijn we nog in Amsterdam naar de kerk geweest. Vandaar zijn we richting Utrecht gefietst. Alleen hadden wij het probleem dat we nergens iets konden kopen, want alle winkels waren op zondag dicht. Op een gegeven moment voelde ik mij helemaal niet lekker, maar nadat ik chocomel had gehad, knapte ik helemaal op. Mijn nichtje zei: “je hebt vast hongerklop”. Nadat we een heel stuk verder hadden gefietst moesten we over met een pontje Er was ook een café bij, dus wij meiden bestelden daar sinas. We kregen het wel, maar we mochten niets betalen. De eigenaren bleken gereformeerden te zijn en die mogen geen handeldrijven op zondag. Om zes uur zijn we in Kaatsheuvel aangekomen. Toen we wat ouder waren, mochten Ria en ik van thuis een keer naar Lourdes toe. Ria wilde wel, zij ging met een reisgezelschap mee, ik wilde helemaal niet, je kon net zo goed naar het Putje gaan, vond ik.” konden we lekker boeken lezen zoals Abeltje, Sjors en Sjimmie en de Toverlantaarn.” Je vader is vrij jong overleden? “Ja, vader en moeder waren net 25 jaar getrouwd. Toen kreeg mijn vader klachten. Hij voelde zich helemaal niet lekker maar wat er precies aan de hand was, daar was men nog niet achter. Op een zondagochtend kon mijn vader niets meer, hij was helemaal stijf en heel erg ziek. Vader zei: “het knijpt me hier zo”, en hij wees op zijn borst. Alie Mooy had in de Margriet iets gelezen over mensen met dezelfde klachten, dus zij had tegen mijn moeder gezegd: “het lijkt wel alsof het de Ziekte van Bang is”. Mijn oom is toen diezelfde zondag nog op de fiets naar het ziekenhuis in Alkmaar gegaan om pillen te halen voor mijn vader. De Ziekte van Bang is een gevaarlijke, besmettelijke ziekte die je kan oplopen door koeien als die Abortus Bang hebben (besmettelijk verwerpen). Je bent door die besmetting

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 62