V1 •'k; Ad Hoek 50 voorcafé om te kaarten, te bamzaaien of te biljarten. Het was net een soos. Ook werden er onderling streken uitgehaald. Op een avond kwam palingroker Berkhout uit Alkmaar langs. Jaap Rietveld had bij een onderling wedstrijdje een pond paling gewonnen, maar moest nog schieten. Toen Jaap terug kwam werd er aan de tafel van Jaap paling op toast uitgedeeld. “Oh lekker!”, zei Jaap. Toen hij later thuiskwam en trots zijn gewonnen pond paling aan zijn vrouw liet zien, bleken er alleen de vellen en de graten nog in te zitten! Ook namen zij Piet Snel in de maling door te zeggen dat zijn worst niet te eten was. Burgemeester Molhoek wilde ook lid worden, maar dat werd hem in eerste instantie afgeraden. Agent Schut was ook lid, en met een borreltje op vroegen de leden om het bonnetje van het kapotte achterlicht maar te verscheuren. Leen Heerschap, destijds voorzitter, voorzag dat ze de burgermeester ook zouden bevragen over bouwvergunningen en dergelijke. De burgemeester wilde toch lid worden en het voordeel was wel, dat de politie na sluitingstijd een oogje dicht deed, omdat ze ook wel wisten dat de burgemeester daar zat. Bij controle van een kwartiermeester van het leger bleek de club niet meer aan alle eisen te kunnen voldoen en moesten zij zich verplicht aansluiten bij de landelijke bond, de Koninklijke Nederlandse Schutters Organisatie. Bij de club ging alles een beetje op zijn Jan boerenfluitjes, dus dat was een probleem. De oudere garde stopte op dat moment en de jonge garde ging over naar de schietsportvereniging in Castricum. Zo kwam er een stil einde aan de schietsportvereniging “De Vrijheid” te Limmen.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 51