49 Er werd geschoten met een klein kaliber geweer, dat 8 kg woog en ongeveer 128 cm lang was. Je mocht twee zogenaamde olieschoten en tien andere schoten afvuren. Het seizoen begon na de Limmer Kermis en duurde tot ongeveer april. In de zomer logeerde een groepje uit het Engelse leger op het “landje van Van Oppen”. In de zomer werd dan tegen hen geschoten. De contributie was in het begin fl.1,50 per avond, maar dat liep al rap op, mede door toedoen van Rem Pronk, naar fl. 4,00 per avond. De schietclub werd niet door iedereen even serieus genomen. Voor het merendeel was het meer een gezelligheidsvereniging, want elke woensdagavond, nadat zij circa tien kogeltjes hadden afgevuurd, verdwenen zij naar het Kort na de Duitse inval in Mei 1940 werden de Burgerwachten en de Bijzondere Vrijwillige Landstorm door de bezetter ontbonden. De activiteiten en het voor handen hebben van wapens werden toen uiteraard verboden. In de roerige tijd na de oorlog werd door de regering de organisatie “Steun Wettig Gezag” opgericht. Veel oud- leden van de Burgerwacht en de Landstorm sloten zich daarbij weer aan. In 1948 werd deze organisatie weer ontbonden en vervangen door het Korps Nationale Reserve. Als uitvloeisel van de Burgerwacht en de Landstorm ontstonden na de oorlog in 1950 talrijke schietverenigingen, waaronder die in Limmen. De meeste verenigingen noemden zich schietvereniging ”De Vrijheid”, zo ook die in Limmen. Men begon in de achterzaal van “De Lantaarn” bij Siem Admiraal en later Joop Beers. Eerst één keer in de veertien dagen, later elke week op woensdagavond. Illustere leden destijds waren onder andere: Wim van der Aar, Cees Admiraal, Wout Admiraal, Kees Beentjes, Jan Buis, Martin Pepping, Cees Pepping de aannemer, Dick Wijnveen, witte Cees Dekker (als Joop Beers op vakantie was naar Spanje, stond hij achter de bar), Jaap Rietveld, Gerard Miltenburg, bakker Cees Bakker, Siem Admiraal van de slijterij, Gerard Metselaar, Cees Mous, Henk Mooij, Henk Zandbergen, Gerrit Rietveld van de camping, Leen Heerschap, Frans Prins, Ype Wiersma, Johan Jacobs, Rem, zoef zoef Pronk, Peter Könst, Wup Groot, Hans Koenekoop, Frans Scheepmaker, Cor Onderwater, de broers Cees en Egbert Pepping, Willem Vaandrager, Bobber Verduin en Ben Winder.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 50