48 de baancommandant. Bij zijn 25-jarig huwelijksfeest in 1934 kreeg hij namens de commandanten van de Burgerwacht en den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm een horloge met inscriptie uitgereikt. De schietbaan bestond uit grindpoorten waar de schutters doorheen moesten schieten om afdwalen van de kogels te voorkomen. Op het einde van de baan was het schietschijvenrek. Via een vernuftig katrolsysteem kwam de ene schijf naar je toe als je de andere wegduwde. Een houten boetje was de bewaarplaats voor de schijven en vlaggen. Achter de schietschijf was een enorme hoop zand waar de rode vlag op gezet werd als er geschoten werd. De hoop deed dienst als kogelvanger. Daar kwam al het lood terecht en de plaatselijke jeugd viste dat lood uit de berg, want dat bracht geld op. Jaarlijks werden er ook schietwedstrijden gehouden tussen de Burgerwacht en de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. In oktober 1930 werd deze wedstrijd blijkens onderstaand krantenbericht gewonnen door de Burgerwacht. De gewonnen zilveren medaille is sinds kort in het bezit gekomen van de Stichting Oud Limmen. Ook vonden wij het bijbehorende krantenbericht uit 1930. De wedstrijden werden gehouden met drietallen en maximaal kon je per drietal 150 punten scoren. Schoenmaker 46 p. Op de Gelksbaan (max. 30 punten) be haalde de heer N. de Groot den len prijs, 30 punten. Vrije baan (max. 30 punten) de hee- ren G. Mooij en J. Pepping, neide 30 p. De prijsuitreiking zal 14 October door den burgemeester geschieden. LIMMEN. Oudergewoonte had hier de jaariijksche Schietwedstrijd plaats tusschen de Burger wacht en den Bijz. Vrijw. Landstorm. In den kornswedstrijd behaalde de Burgerwacht 841 en Landstorm 742 punten. De prijs, een zilv. medaille, beschikbaar gesteld door den bur gemeester, werd door de Burgerwacht be haald. De hoogste korpachutters waren voor Burgerwacht H. Metzelaar en Jb. Metse laar, beiden 89 punten. Landstorm J. Groot 84 p en G .Mooij 82 p. In den

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 49