Een lid van de Burgerwacht te Limmen 47 Alle leden van de burgerwacht en de BVL moesten natuurlijk getraind worden. Er werden schietoefeningen gehouden op de lommerrijke schietbaan aan de Hogeweg tussen het houten huis “’t Hout wat” en het winkeltje van Corrie Brakenhoff, waar nu het terrein ligt van de NTKC (Nederlandse Toeristen Kampeer Centrale). De schietbaan was eigendom van de gemeente en Jan van der Peet was daarvan vrijwillige landstorm in discrediet te brengen. Dat is dan ook de oorzaak, dat er zoo weinig animo is voor de burgerwacht en dat euvel doet zich vooral voor bij de bezittende klasse, op wien toch de strijd vooraf gemunt is. Is het niet te betreuren, dat bijna uitsluitend arbeiders zich aanmelden voor de burgerwacht? Zeker, zij zijn werken gewoon en kennen geen rust, maar kunnen de anderen zich verantwoorden met hun de kastanjes uit het vuur te laten halen? Neen, duizendmaal neen, ieder is verplicht om mede te werken de revolutiegeest den kop in te drukken, want nogmaals, het gevaar is niet denkbeeldig. Slaat de hand aan den ploeg en wie zich niet bekwaam acht, om het geweer te hanteeren, helpt dan op andere wijze de burgerwacht steunen, door uwe belangstelling of door uwe financieele of moreele hulp. Waarom moeten zij, die zich getroosten om de 14 dagen naar Egmond te gaan om aan schietoefeningen deel te nemen, zelf de prijsjes betalen, die zij willen geven aan de beste schutters? Waarom moeten zij zelf telkens om een rijtuig bedelen voor degenen die niet kunnen fietsen of er geen bezitten? Waarom moeten zij daarbij nog zoo dikwijls worden teleurgesteld, doordat allerlei uitvluchten gezocht worden? Och toont toch uwe belangstelling en breng eens een offertje bij den penningmeester Gijzen, die de kleinste gave gaarne in ontvangst zal willen nemen en zorg zal dragen dat het den leden der burgerwacht ten goede komt. Neen, die instelling kan en mag niet verdwijnen en daarom geeft u op als lid. Stel uw rijtuig zelf gaarne ter beschikking en laat er niet om vragen, laat u eens zien bij de schietoefeningen, en gij zult zien dat de leden van de burgerwacht dat op zeer hoogen prijs stellen, zij zullen u dankbaar zijn en zeker zullen zij met nog meer energie de goede zaak behartigen, door uwe waardering. Hopende dat dit schrijven hare gewenschte uitwerking niet zal missen, U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte,

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 48