Annie Admiraal 40 Vader was uit geweest (dansen?) en moest, zoals toen de gewoonte was, op tijd thuiskomen. Nou waren ze ook niet de allerbraafsten, denk ik. In ieder geval was vader te laat en hij vond de deur op slot. Wat nu gedaan? Hij is op het dak van de boerderij geklommen en door het dakraam naar binnen gekropen! Hij had pech, zijn vader stond hem op te wachten en hij kreeg een flink pak slaag. Ik heb een aantal jaren met vader samengewerkt, en met plezier! Nooit een slecht humeur, altijd vrolijk. Toen wij nog aan de Straatweg woonden en hij ’s avonds voor de bank aan het werk ging, moest de kluis worden opengemaakt met sleutel en geheime code. Hij riep dan “Sesam open U” (natuurlijk ging hij open) en... vaste prik; “Ja waarachtig, hij doet het”. Wat een man! Een halve pink Het was Kermis in Limmen en vader was er met een paar jongens heengegaan. Bij het koekhakken hadden ze een tijdje staan kijken. En nu weet ik het niet zeker, maar de stukjes die overbleven, mochten de jongens pakken. Vader was er als de kippen bij, waarschijnlijk te snel, want net toen hij een stukje wilde pakken, begon er iemand te hakken en niet alleen in de koek. Hij hakte tegelijk vaders halve pink eraf! Met het halve lichaamsdeeltje in zijn zakdoek gewikkeld, repte vader zich naar huis, waar de hele familie zat, opoe was namelijk jarig. Grote consternatie. Ze zijn er waarschijnlijk niet mee naar de dokter gegaan, want het stompie werd achter in de tuin begraven. Onze kinderen keken vol bewondering als opa voor de zoveelste keer zijn halve pinkie in zijn neus stak en zei dat hij zijn pink héél hoog in zijn neus kon steken en zij niet. UIT DE ADMIRAAL KRONIEKEN Herinneringen van Annie Admiraal

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 41