VOORWOORD Ron Duindam 2 Indien u materiaal in uw bezit heeft, wilt u dan telefonisch of via de mail contact opnemen met onze stichting? (Zie informatie op blz. 63). Alvast bedankt. Aan het eind van het jaar werden de eerste stappen gezet om de Museale Hoek op de kaart te zetten. Het idee werd gelanceerd om met de verschillende partijen van de Museale Hoek het thema ‘ijspret’ te ontwikkelen, dat begin 2017 is uitgevoerd. In April en Mei zal de Hortus open zijn. De regionale werkgroep heeft voor de monumentendagen het thema “boeren, burgers en buitenlui” gekozen. Oud Limmen denkt daarbij aan de vroegere tuinderijen en de bollencultuur waarin velen werkzaam waren. Een andere opzet blijft tot de mogelijkheden behoren. Wij zouden graag willen beschikken over foto’s van dorpsbewoners die op het land aan het werk zijn, actieve foto’s dus. 2016 was een bewogen jaar voor de Stichting Oud Limmen. De verbouwing van de oude school was een feit. Onder grote belangstelling werd de nieuwe naam “De oude School” onthuld en de opening werd verricht door burgemeester Mans. De openingstentoonstelling, met als thema “Pieter Bosman, de grondlegger van de Hortus Bulborum in 1928”, mocht zich verheugen op grote interesse van het publiek en kreeg heel veel waardering. De start van het proeflokaal verliep voorspoedig. Henk Brandsma verzorgde een lezing over het ontstaan van de Nederlandse taal. Henk wist op karakteristieke wijze alle kronkels uit de taaldoeken te doen, een leuke lezing waar veel mensen geboeid naar luisterden. In het najaar verzorgde de filmploeg een gezellige avond in de Burgerij. De presentatie bestond uit een verzameling van verschillende onderwerpen met onder andere Piet Buur in de hoofdrol en een optreden van de Brandweer op het Stet. Al met al was het een succesvol jaar.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2017 | | pagina 3